Polecane
 

Portal komputerowy » smartfony » Test Sony Xperia Z3 Compact. Oby więcej takich kompaktowych telefonów. » Strona 3

Test Sony Xperia Z3 Compact. Oby więcej takich kompaktowych telefonów.

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Cena: ,
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
8 total ratings

 

Zalety+ Wysokej klasy wykonanie smartfona,
+ Bardzo długi czas pracy na baterii,
+ Bardzo wysoka wydajność smartfona,
+ Wodoszczelna obudowa,
+ Czytelny w każdych warunkach ekran,
+ Nagrania wideo ze świetną stabilizacją obrazu również przy 4K,
+ Niezłej jakości zdjęcia i mnóstwo dodatkowych trybów aparatu,
+ Wysoka jakość dźwięku na słuchawkach,
+ Frontowe głośniki,
+ Obsługiwane standardy łączności.

Wady- Brak pilota podczerwieni,
- Brak wsparcia NTFS w USB OTG,
- Dystorsja w trakcie filmowania w 4K,
- Matryca aparatu taka sama jak w Xperii Z1,
- Obsługa kart typu nanoSIM,
- Aktywny tryb HDR tylko przy zdjęciach 8 mpx.


Kilka słów o teście

Sony Xperia Z3 Compact to bardzo dobry smartfon, który przypadnie do gustu osobom poszukującym telefonu małego ale bardzo wydajnego. Model ten łączy wszystkie te cechy, a do tego oferuje jeszcze więcej. Bardzo dobre wykonanie, dobry aparat, niezwykłą baterię, ładny wygląd. Zalet jest masa. Cuż więcej chcieć. Zapraszamy na test.

0
Opublikowano 6 października 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Sony Xperia Z3 Compact – ekran i bateria

W Sony Xperia Z3 Compact zastosowano 4,6-calowy ekran IPS Triluminos wsparty rozdzielczością 1280 na 720 pikseli. Malkontenci mogą narzekać na brak zastosowania ekranu FullHD,niemniej bierzmy pod uwagę rozmiary wyświetlacza. Według nas takie połączenie jest bardzo dobre, a dodatkowo taka rozdzielczość matrycy nie obciąża tak baterii jak właśnie panele FullHD. Użyty do budowy ekran jest naprawdę bardzo dobrej jakości, więc do wyświetlanego obrazu nikt nie będzie mieć większych zastrzeżeń. Zagęszczenie pikseli  na poziomie 319 PPI jest na tyle wysokie, że czcionki są wystarczająco gładkie i łatwe do odczytania. Kąty widzenia również są bardzo szerokie.

Matryca obsługuje do 10 punktów dotyku i odznacza się dobrą responsywnością. W telefonie nie brakuje możliwości wybudzania urządzenia dwukrotnym kliknięciem w ekran. Oprócz tego, Sony proponuje inne ciekawe alternatywy: Active Clip do nagrywania zawartości ekranu i Touch Block, który zablokuje ekran.

Jasność ekranu można regulować ręcznie, bądź zdać się na czujnik oświetlenia który w stonowany sposób dostosowuje podświetlenie wyświetlacza w zależności do panujących wokół warunków atmosferycznych. Dobrze działa automat, który nie reaguje z opóźnieniem i zmienia intensywność podświetlenia dobrze. Zakres regulacji jest dla nas dobrze dobrany — pozwala bowiem komfortowo korzystać z urządzenia w nocy. Jasność maksymalna ekranu także nie budzi zastrzeżen.

sony xperia z3 compact ekran na dworze sony xperia z3 compact ekran w pełnym słońcu sony xperia z3 compact ekran w zaciemnionym pomieszczeniusony xperia z3 compact jakość ekranu HD

Obsługa telefonu na żywo:

Kąty widzenia matrycy w Sony Xperia Z3 Compact:

 https://www.youtube.com/watch?v=JGCACuAhReY&feature=youtu.be

 

Fabrycznie ustawiony profil kolorystyczny preferuje odbiorców wolących zimne kolory wyświetlane na ekranie swojego smartfona. Jak komuś to przeszkadza to można samemu ręcznie zmieniać ustawienia kolorów, indywidualnie dostosowując je pod siebie. Znajdziemy go w ustawieniach telefonu w zakładce wyświetlacza. Jak komuś zmiana kolorów ekranu to nadal za mało to telefon oferuje stsowne ulepszacze obrazu, np. X-Reality for mobile.

sony xperia z3 compact zmiana barwowa kolorów sony xperia z3 compact ulepszanie kolorów

Sony Xperia Z3 Compact posiada niewymienną baterię o pojemności 2600 mAh, co daje bardzo dobrą pojemność do obsługi 4,6-calowego ekranu i spokojnie wystarcza na dwa, a nawet i trzy dni intensywnego użytkowania. Czas ten szybko się jednak skraca, kiedy uruchamiamy gry i bardziej zaawansowane aplikacje, ale jest to oczywiście zjawisko jak najbardziej normalne.  Niemniej ogniwo to bardzo mocny punkt tego smartfona i każdy z niego będzie zadowolony. Jakby tego było nam wciąż mało, a byśmy chcieli jeszcze bardziej przedłużyć żywotność Xperii Z3 Compact, to system pozwala nam na ustawienie trzech trybów pracy baterii, o czym więcej poniżej.

sony xperia z3 dane techniczne bateria

Tryb Stamina to najbardziej liberalny tryb oszczędzania baterii. Ogranicza on działanie telefonu, w czasie, gdy ekran jest wygaszony. Oczywiście można go używać na co dzień, i to bez konieczności rezygnowania z większości możliwości urządzenia. Tryb Wi-Fi zależnie od lokalizacji ma z kolei za zadanie włączać i wyłączać się automatycznie wtedy, gdy telefon znajdzie się w zasięgu zapisanej sieci. Trzeci tryb zarządzania energią nazwany oszczędzanie słabej baterii uaktywnia się, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 20%. Aktywacja tego trybu powoduje wyłączenie większości modułów. Na szczęście w sytuacji awaryjnej wciąż możemy nawiązać połączenie głosowe.

sony xperia z3 compact tryby pracy baterii

Spis treści: Test Sony Xperia Z3 Compact. Oby więcej takich kompaktowych telefonów.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)