Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Chłodzenie i modding » Test Raijintek Zelos – chłodzenia typu HTPC » Strona 2

Test Raijintek Zelos – chłodzenia typu HTPC

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
28 total ratings

 

Zalety


+ wydajność (biorąc pod uwagę wymiary)
+ solidny docisk
+ łatwy montaż
+mały i lekki

Wady


nie znaleziono


Kilka słów o teście

W obudowach HTPC nie ma zbyt wiele miejsca, a producenci prześcigają się w umieszczaniu tam najwydajniejszych procesorów. Czy jednak uda się wydajnie schłodzić procesor, a jednocześnie zachować małe wymiary?

0
Opublikowano 14 kwietnia 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Raijintek Zelos – prezentacja coolera CPU

Raijintek Zelos pudelko Raijintek Zelos, to jak wcześniej wspominaliśmy cooler do komputerów HTPC. Widać to od razu po wyjęciu go z opakowania. Raijintek Zelos Schładzacz jest bardzo niski – ma tylko 44mm wysokości (z wentylatorem około 64mm). Jeżeli jesteśmy już w temacie wentylatora, to teoretycznie jest on wymienialny… tak, teoretycznie, bo w praktyce będzie nam bardzo ciężko znaleźć wentylator o średnicy 90mm. Można bawić się w podginanie drucików montażowych (w końcu 2mm to nie tak dużo), ale do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia – mianowicie grubość wentylatora dołączonego do zestawu – ma on tylko 20mm (normalne konstrukcje mają 25mm), przez co trzeba się większego wysiłku, aby wymienić „wiatrak” na inny. Raijintek Zelos podstawa Podstawa coolera Raijintek Zelos została wykonana w systemie H.D.T, czyli bezpośredniego styku heat-pipe’ów z IHS-em procesora. Należy wspomnieć, że rurki cieplne zostały niklowane, przez co prezentują się elegancko.Raijintek Zelos heat-pipe Cooler nie zasłania slotów RAM, nie będzie nawet problemu z zainstalowaniem pamięci chłodzonych aktywnie. Nie będziemy tworzyć osobnego działu o montażu, bo jest on bajecznie prosty – wystarczy tylko przyłożyć chłodzenie do procesora i od tyłu dokręcić je śrubkami. Tyle.


Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)