Polecane
 

Portal komputerowy » Inne » Smartfony i tablety » Test Sony Xperia Z5 Compact – mocy w kompaktowym ciele ciąg dalszy. » Strona 9

Test Sony Xperia Z5 Compact – mocy w kompaktowym ciele ciąg dalszy.

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4.5/5


User Rating
6 total ratings

 

Zalety+ Wykonanie smartfona,
+ Bardzo wysoka wydajność smartfona,
+ Wodoszczelna i pyłoodporna obudowa,
+ Praktyczny czytnik linii papilarnych,
+ Czytelny w każdych warunkach ekran,
+ Dobry czas działania na baterii,
+ Całkowicie nowy moduł aparatu,
+ Nagrania wideo ze świetną stabilizacją obrazu również przy 4K,
+ Dobrej jakości zdjęcia i mnóstwo dodatkowych trybów aparatu,
+ Najlepsza stabilizacja cyfrowa na rynku podczas nagrywania wideo,
+ Głośniki stereofoniczne skierowane są w stronę użytkownika,
+ Wysoka jakość dźwięku na słuchawkach,
+ Sprzętowe wsparcie dla trybu OTG,
+ Android 5.1.1 i dobre wsparcie Sony dla kolejnych aktualizacji,
+ Jedna z bardziej dopracowanych klawiatur ekranowych na rynku,
+ Wsparcie dla kart pamięci micro SD o pojemności do 200 GB.

Wady- Tendencja do nagrzewania się obudowy,
- Spadki wydajności w aplikacji aparatu,
- Problemy z aplikacją do obsługi aparatu mające korzenie w Xperii Z1,
- Brak ustawionego 4K jako natywnego trybu nagrywania plików wideo,
- Lagi w podglądzie obrazu w "trybie kreatywnym" aparatu,
- Niewygodnie umiejscowione przyciski regulacji głośności,
- Z 32 GB pamięci do użytku pozostaje nam niecałe 19 GB,
- Poprzednik działa sporo dłużej na baterii,
- Brak możliwości indukcyjnego oraz szybkiego ładowania.
- Niepotrzebne zmniejszenie pamięci RAM do wielkości 2 GB,
- Utrudnione wyjmowanie tacki na kartę nano SIM,
- Tryb USB OTG nie działa, nawet pomimo odpowiednich opcji dostępnych w menu systemu.


Kilka słów o teście

Sony Xperia Z5 Compact – podsumowanie testu Poprzednik opisywanego dziś modelu wciąż jest naprawdę świetną propozycją w w świecie „miniaturowych” konstrukcji o topowej wydajności. Nowa Z5 Compact aż tak dobrym produktem nie jest, co nie znaczy że jest złym telefonem w ogóle. Nic z tych rzeczy absolutnie. Wydajność całości jest świetna – procesor, mimo złej renomy, […]

0
Opublikowano 3 lutego 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Sony Xperia Z5 Compact – podsumowanie testu

Poprzednik opisywanego dziś modelu wciąż jest naprawdę świetną propozycją w w świecie „miniaturowych” konstrukcji o topowej wydajności. Nowa Z5 Compact aż tak dobrym produktem nie jest, co nie znaczy że jest złym telefonem w ogóle. Nic z tych rzeczy absolutnie.

Wydajność całości jest świetna – procesor, mimo złej renomy, tutaj spisuje się nader dobrze. Urządzenie rzadko kiedy solidnie się nagrzewa. To na plus. Całość jest bardzo starannie wykonana, obudowa jest wodoszczelna, a do tego mamy tutaj wbudowane stereofoniczne głośniki. Podobać się może nowe, matowe wykończenie obudowy tyłu, ale z drugiej strony na minus są plastikowe krawędzie i wyjątkowo niewygodne umiejscowienie przycisków regulacji głośności.

System chodzi bardzo szybko, a mocy nie brakuje do gier. Niska rozdzielczość ekranu na pewno w tym pomaga. Malkontenci mogą ponarzekać na brak zastosowania w Z5 Compact rozdzielczości Full HD, ale według nas, ta zastosowana sprawdza się równie dobrze. Zresztą przy takiej wielkości ekranu większości normalnych użytkowników więcej nie potrzeba, a posiadanie większej rozdzielczości służy raczej celom marketingowym.

Aplikacja aparatu choć jest ogólnie dobra, to ma wciąż niedopracowaną appkę do jego obsługi, która nie grzeszy wygodą oraz niestety nie znosi większości ograniczeń z poprzednich modeli. Z kolei na plus przemawia bezproblemowa obsługa plików w jakości 4K, choć z drugiej strony, niektóre pliki 1080p nie były poprawnie przez testowanego smartfona odtwarzane. Fotografowanie bądź nagrywanie filmów (w tym i w 4K) należy do łatwych i przyjemnych czynności.

Smartfon „śpiewa” dobrze i głośno (maksymalnie do 83 dB głośności) na frontowych – stereofonicznych głośnikach. Dobrze też przenosi pasma dźwięków na podpiętych słuchawkach. Obcowanie z muzyką na tym urządzeniu podpiętych do pchełek to czysta przyjemność.

Podsumowując. Jest to bardzo dobra propozycja, jeśli ktoś z Was szuka skrajnie kompaktowego, ale przy tym bardzo mocnego telefonu. Rywali w tej klasie na rynku nadal wciąż mało – w sumie w gę wchodzą tylko: Iphone 6, Samsung Galaxy Alpha, OnePlus X, Allview X1 Xtreme Mini, HTC One M7, Sony Xperia Z3 Compact i… to na tyle. Reszta uznanych producentów niby proponuje pomniejszone wersje swoich topowych konstrukcji, ale nie są one do końca tym czym być powinny. Tak więc, Xperia Z5 Compact spośród szeregu tych konstrukcji na pewno znajdzie swoich wiernych użytkowników. My ją polecamy.

Xperia Z5 Compact nie stawia przed Tobą żadnych ograniczeń. Wszystko zależy od tego, jak wykorzystasz jego możliwości. Nasz najlepszy kompaktowy smartfon ma wszystkie funkcje swoich większych kolegów, ale można go wygodnie używać na co dzień. Jego kolor łatwo dopasujesz do swoich preferencji, a nasze innowacje pozwolą płynnie korzystać ze wszystkich funkcji. Do tego idealny rozmiar 4,6 cala.

sony-xperia-z5-compact1

Testowanemu smartfonowi zdecydowaliśmy się wystawić ocenę 4.5/5 oraz wyróżnienie w kategoriach jakość i wydajność. To bardzo dobry produkt i Tweaks.pl szczerze poleca jego zakup.

jakość wydajność

Sprzęt do testów wypożyczyła firma:

sony logo

Xperia-logo

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Test Sony Xperia Z5 Compact – mocy w kompaktowym ciele ciąg dalszy.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)