0
Opublikowano 15 marca 2013 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows 8 » Przywracanie przycisku START w Windows 8
 
 

Przywracanie przycisku START w Windows 8

Windows 8 wylaczanie komputer opcje
Windows 8 wylaczanie komputer opcje

Program Tweaks.com Windows 8 pozwala na przywrócenie przycisku „Start” przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego menu startowego. Narzędzie, które tu polecamy, pozwala na konfigurację różnych ikon-przycisków i wyglądów Start Menu przy jego uruchamianiu, będąc przy tym super-lekkie dla CPU czy pamięci i niekonsumujące zasobów w trybie idle. Dodaje się do aplikacji przypiętych w pasku narzędzi i tylko czeka na uruchomienie, by zadziałać natychmiast.

Start Windows 8 przywracanie przycisku

Dodatkowo, przydatne funkcje które niewygodnie zakopano w Windowsie 8, takie jak wyłączanie PC-ta, czy otwieranie właściwości połączeń sieciowych, można znaleźć przez kliknięcie prawym klawiszem na ikonkę tej aplikacji.

Windows 8 wylaczanie komputer opcje

Program Tweaks.com Start oferuje trzy różne tryby uruchamiania, związane z trzema różnymi kombinacjami wyglądu menu Start. Każdy z nich może być łatwo skonfigurowany w oknie ustawień Tweaks.com Start.

tweaks.com start konfiguracja

Grupowanie aplikacji w menu Start

Jednym z polecanych trybów działania jest grupowanie aplikacji w menu start (Start Menu Groups). Tryb ten umożliwia oddalony, całościowy widok na menu Start i świetnie działa przy dookreśleniu sekcji. Po uruchomieniu Tweaks.com Start, kliknij po prostu na sekcję a ta zostanie przybliżona. Dla najlepszego rezultatu warto zarządzać aplikacjami i grupami zgodnie ze wskazówkami w [tym artykule][w przygotowaniu].

grupowanie aplikacji w menu Start Windows 8

Pasek wyszukiwania aplikacji

Menu wyszukiwania aplikacji to również bardzo użyteczny tryb, ponieważ daje listę wszystkich zainstalowanych programów i pasek wyszukiwania dla szybkiego sortowania.

pasek wyszukiwania Windows 8 menu start

Ekran startowy

Oczywiście Tweaks.com Start można skonfigurować również tak, by menu start przy uruchamianiu wyświetlało się w standardowej wersji.

Windows 8 ekran aplikacji

Personalizacja przycisku Start

Ikona przycisku „start” może zostać łatwo zmieniona w oknie ustawień. Kliknij „zmień ikonę” (change icon) i wybierz dowolny plik ICO, DLL lub EXE, który zawiera interesujące cię ikony. Możesz nawet przeglądać poszczególne ikony zawarte w danym pliku, by dobrać tę, której potrzebujesz.

Jeśli rozglądasz się za idealnymi ikonami przycisku „start”, rzuć okiem na te strony:

Skąd pobrać tę fajną aplikację?

Aplikacja Tweaks.com Start jest w 100% darmowa. Możesz pobrać ją tu:

Get it from CNET Download.com!

Jeśli pobierasz przez IE 10, zignoruj ostrzeżenia Smart Screen. IE 10 wykorzystuje nowe podejście do pobierania oparte na reputacji. Jeśli plik nie ma reputacji, tak jak powyższa nowiutka aplikacja, IE wyświetli ostrzeżenie zanim uruchomisz dany plik. Ostrzeżenie zniknie, jeśli więcej osób pobierze Tweaks.com Start.

Inną ciekawą aplikacją wyświetlającą menu Start jest program Pokki. Zostanie on opisany w najbliższym czasie.

Spis treści: Przywracanie przycisku START w Windows 8

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Stefan