0
Opublikowano 18 marca 2013 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows 8 » Jak zarządzać aplikacjami i tworzyć grupy w ekranie startowym Windows 8
 
 

Jak zarządzać aplikacjami i tworzyć grupy w ekranie startowym Windows 8

organizacja ekranu startowego Windows 8
organizacja ekranu startowego Windows 8

Nowy ekran startowy Windows 8 może łatwo nabyć zaśmieconego wyglądu, gdy instaluje się coraz więcej aplikacji. Wyszukanie tego, czego aktualnie potrzebujesz może stać się trudne, o ile nie korzystasz z klawiatury, wpisując nazwę programu, by trafić do niego z pominięciem kafelkowego ekranu startowego. Najlepszym wyjściem, zarówno dla użytkowników klawiatur jak i ekranów dotykowych jest zorganizowanie aplikacji w grupy i nazwanie tych grup. Grupy pozwolą ci szybko skoczyć do zamierzonych programów, dzięki funkcji przybliżania/oddalania dostępnej w ekranie startowym.

organizacja ekranu startowego Windows 8

Po pierwsze, należy zrozumieć, jak wygląda organizacja kafelek aplikacji. Microsoft opracował to bardzo intuicyjnie. Jeśli działasz na desktopie lub laptopie, użyj po prostu myszki, przeciągając kafelki po ekranie tam, gdzie chcesz według grup.  Jeśli używasz tabletu, tylko dotknij i ciągnij w dół kafelek, aż uwolni się z pozycji, umożliwiając ci przeniesienie w wybrane miejsce.

Twórz nowe grupy, przez przeciąganie elementów w obszar pomiędzy aktualnymi grupami, czy też na brzeg ekranu i upuszczaj je, gdy podświetli się wydzielenie.

kafelki Windows 8

Gdy zorganizowałeś już programy w grupy, przydatne będzie nadanie im etykiet. By to zrobić, należy użyć wspomnianej sprytnej funkcji przybliżania/oddalania. Na tabletach zoom do i od w menu Start jest intuicyjny. Wystarczą uniwersalne gesty rozszerzania i ściskania. Rozszerz palce dla oddalenia, a zobaczysz na ekranie wszystkie aplikacje.

zbliżanie oddalanie kafelkowe menu start

Na desktopach oddalanie nie jest aż tak intuicyjne. Musisz kliknąć ikonkę oddalenia położoną w dolnym prawym rogu obok paska przewijania. przycisk powiekszania pomniejszania kafelek

Gdy jesteś w widoku oddalonym, możesz przeciągać całe grupy a także je nazywać. Na desktopach i laptopach trzeba kliknąć prawym klawiszem na grupie i wybrać „nazwij grupę”. Na tabletach trzeba lekko pociągnąć grupę w dół i wybrać „nazwij grupę”.

tworzenie grup aplikacji Windows 8

Gdy masz już wszystkie własne programy posortowane w grupach, twój ekran startowy będzie prezentował się znacznie lepiej. Wraz z rozrostem jego zawartości, możesz zacząć używać funkcji zoom do szybkiego przemieszczania się między grupami.

Spis treści: Jak zarządzać aplikacjami i tworzyć grupy w ekranie startowym Windows 8

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Stefan