Portal komputerowy » dyski SSD » Test Plextor M6S 128GB. Odpowiednia wydajność w dobrej cenie. » Strona 10

Test Plextor M6S 128GB. Odpowiednia wydajność w dobrej cenie.

 
 
Podsumowanie
 

Ocena: 4
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
4/5


 

Zalety+ Wyniki odczytu próbek 512K
+ Czas rozpakowywania archiwum WinRAR
+ Bardzo dobre rezultaty odczytu sekwencyjnego
+ Przyzwoite rezultaty zapisu sekwencyjnego
+  Ładnie wyglądająca obudowa o grubości 7 mm

Wady- Wynik w benchmarku Anvil's
- Wyniki odczytu próbek 512K
- Wyniki zapisu próbek 4K
- Ubogie wyposażenie seryjne


Kilka słów o teście

Niedawno mieliśmy przyjemność testować w zestawieniu zbiorczym dwa modele ze stajni Plextora – M6V 256GB i M6 Pro 256GB. Oba w postawionych zadaniach spisały sie naprawdę dobrze. Dziś na warsztat idzie konstrukcja jeszcze bardziej budżetowa od pierwszego z wyżej wymienionych dysków – mianowicie model M6S w wersji 128GB. Urządzenie te skierowano do grupy tych mniej wydajnych. Konkuruje ono w głównej mierze z takimi modelami konkurencji jak: Crucial BX100 120GB, Crucial M500 128GB, Samsung SSD 850 EVO 120GB, Transcend SSD340 128GB. Producent od jakiegoś czasu pokazuje, że skupienie się na wąskim portfolio daje dobre jakościowo i cenowo produkty, które dzielnie walczą o palmę pierwszeństwa z konkurencją produkująca swoje modele SSD. Zapraszamy na test.

0
Opublikowano 24 listopada 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie. Czy warto kupić Plextora M6S 128GB?

Plextor M6S to nadal wystarczająco szybki dysk SSD, który (jeśli nie oczekujemy nadzwyczaj wysokich możliwości) z łatwością spełni zapotrzebowania wielu użytkowników na wystarczający dostęp do wszelkich danych. Wydajność syntetyczna tego modelu stoi na dobrym poziomie, aczkolwiek są dyscypliny, gdzie urządzenie sobie zbytnio nie radzi. Zapis próbek 4KB, oraz odczyt 512KB to jedne z nich. Słabo(najgorzej z dotychczas testowanych konkstrukcji) przebiegło kopiowanie plików ISO i MKV. Z kolei w rozpakowywaniu plików WinRAR dysk radzi sobie nad wyraz dobrze. Za wersję 128 GB w tej chwili musimy zapłacić około 270-275 złotych, co jest dobrze skalkulowaną ceną.

Plextor M6S to dysk SSD oferujący przywoitą wydajność, okraszoną rozsądną ceną. Będzie to dobry wybór dla przeciętnego Kowalskiego, niemniej rywalizacja z Crucialem BX100 jest bardzo równa.

plextor m6s ssd

 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

512px-Plextor-logo.svg

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Test Plextor M6S 128GB. Odpowiednia wydajność w dobrej cenie.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)