17
Opublikowano 8 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Administracja » Jak zresetować hasło do konta administratora
 
 

Jak zresetować hasło do konta administratoraWiele użytkowników spotyka się z problemem zapomnianego hasła do konta administratora w systemach Windows 2000/XP. Na forum dyskusyjnym Tweaks.pl poruszono wielokrotnie ten problem. Teoretycznie hasło administratora można zresetować tylko dyskietką z poziomu systemu Windows – jeśli oczywiście takową stworzyło w momencie posiadania hasła do konta administratora. Jest jednak dość ciekawy, lecz nieco trudniejszy sposób na usunięcie bądź zmianę hasła ukrytego w systemie Windows w pliku SAM (katalog C:\WINDOWS\system32\config).

Narzędzia

Do operacji będzie Ci potrzebne specjalne oprogramowanie, do wyboru są różne wersje:

Opis nagrywania obrazku ISO został opisany w poradzie Testowanie pamięci RAM w punktach 2. i 3.

Tworzenie dyskietki odbywa się poprzez kliknięcie na plik install.bat i wskazanie litery, którą oznaczony jest Twój napęd dyskietek.

Wybór wersji należy do Ciebie, obie opcje sprowadzają się do tego samego.

Zapomniane hasło? – zapomnij o tym!

  1. Jeżeli masz już dyskietkę startową bądź płytę CD uruchom ponownie komputer bootując (parametr można zmienić w BIOS-ie) go odpowiednio z napędu CD bądź dyskietki.
  2. Proces rozpocznie się od ładowania jądra Linuksa, gdyż w oparciu o nie powstała aplikacja. Pierwszy komunikat to: Wybierz dysk, gdzie zainstalowany jest system Windows.
  3. Należy podać tutaj liczbę, która przypisana jest partycji, na której zainstalowałeś Windows. Jeśli jest to dysk C: wpisz: 1, jeśli D:2, analogicznie należy postępować, jeśli system Windows zainstalowałeś na partycji z wyższym „identyfikatorem”.
  4. Następnym krokiem będzie wybranie operacji, którą chcesz wykonać. W celu zresetowania hasła pozostaw domyślne 1 i naciśnij przycisk Enter.
  5. Kolejny monit poprosi wybrania konta, którego hasła ma zostać usunięte, bądź zmienione. Pozostaw domyślną opcję Administrator. Zaraz po tym zostaniesz poproszony o wpisanie nowego hasła dla konta. Najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie pustego hasła domyślnie oznaczonego znakiem *.
  6. Teraz należy potwierdzić chęć zmiany hasła – naciśnij na klawiaturze przycisk y, a następnie domyślną opcję !.
  7. Zleciłeś zresetowanie hasła! Wystarczy już tylko nacisnąć przycisk q (wyjście z zapytaniem o dokonanie zmian), a następnie potwierdzić resetowanie hasła wybierając y.
  8. Operacja może potrwać klika minut… Na końcu ukaże się monit:

 

***** EDIT COMPLETE *****
You can try again if it somehow failed, or you
selected wrong
New run? [n]: n
Wybierz: n.

Edycja zakończona

Po uruchomieniu systemu Windows możesz już logować się na konto Administrator, które nie będzie chronione żadnym hasłem.

Spis treści: Jak zresetować hasło do konta administratora

Słowa kluczowe: zapomnialem haslo administratora, restowanie hasla administratora win7, jak zresetowac haslo z systemu windows, zapomniane hasło do administratora, jak zresetowac haslo na pc, nie moge wejsc na latopa bo msma zalożyla haslo, program do usuniecia hasla administratora win 7, programy do resetowania hasla na windows7, przycisk do resetowania windowsa xp professional, jak zresetować tablet CAVION bo zapomnialam haslo

[Głosów:27    Średnia:3.1/5]

Dziadek