17
Opublikowano 8 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Administracja » Jak zresetować hasło do konta administratora
 
 

Jak zresetować hasło do konta administratora


Wiele użytkowników spotyka się z problemem zapomnianego hasła do konta administratora w systemach Windows 2000/XP. Na forum dyskusyjnym Tweaks.pl poruszono wielokrotnie ten problem. Teoretycznie hasło administratora można zresetować tylko dyskietką z poziomu systemu Windows – jeśli oczywiście takową stworzyło w momencie posiadania hasła do konta administratora. Jest jednak dość ciekawy, lecz nieco trudniejszy sposób na usunięcie bądź zmianę hasła ukrytego w systemie Windows w pliku SAM (katalog C:\WINDOWS\system32\config).

Narzędzia

Do operacji będzie Ci potrzebne specjalne oprogramowanie, do wyboru są różne wersje:

Opis nagrywania obrazku ISO został opisany w poradzie Testowanie pamięci RAM w punktach 2. i 3.

Tworzenie dyskietki odbywa się poprzez kliknięcie na plik install.bat i wskazanie litery, którą oznaczony jest Twój napęd dyskietek.

Wybór wersji należy do Ciebie, obie opcje sprowadzają się do tego samego.

Zapomniane hasło? – zapomnij o tym!

  1. Jeżeli masz już dyskietkę startową bądź płytę CD uruchom ponownie komputer bootując (parametr można zmienić w BIOS-ie) go odpowiednio z napędu CD bądź dyskietki.
  2. Proces rozpocznie się od ładowania jądra Linuksa, gdyż w oparciu o nie powstała aplikacja. Pierwszy komunikat to: Wybierz dysk, gdzie zainstalowany jest system Windows.
  3. Należy podać tutaj liczbę, która przypisana jest partycji, na której zainstalowałeś Windows. Jeśli jest to dysk C: wpisz: 1, jeśli D:2, analogicznie należy postępować, jeśli system Windows zainstalowałeś na partycji z wyższym „identyfikatorem”.
  4. Następnym krokiem będzie wybranie operacji, którą chcesz wykonać. W celu zresetowania hasła pozostaw domyślne 1 i naciśnij przycisk Enter.
  5. Kolejny monit poprosi wybrania konta, którego hasła ma zostać usunięte, bądź zmienione. Pozostaw domyślną opcję Administrator. Zaraz po tym zostaniesz poproszony o wpisanie nowego hasła dla konta. Najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie pustego hasła domyślnie oznaczonego znakiem *.
  6. Teraz należy potwierdzić chęć zmiany hasła – naciśnij na klawiaturze przycisk y, a następnie domyślną opcję !.
  7. Zleciłeś zresetowanie hasła! Wystarczy już tylko nacisnąć przycisk q (wyjście z zapytaniem o dokonanie zmian), a następnie potwierdzić resetowanie hasła wybierając y.
  8. Operacja może potrwać klika minut… Na końcu ukaże się monit:

 

***** EDIT COMPLETE *****
You can try again if it somehow failed, or you
selected wrong
New run? [n]: n
Wybierz: n.

Edycja zakończona

Po uruchomieniu systemu Windows możesz już logować się na konto Administrator, które nie będzie chronione żadnym hasłem.

Spis treści: Jak zresetować hasło do konta administratora

Słowa kluczowe: restowanie hasla administratora win7, zapomnialem haslo administratora

Click to rate this post!
[Total: 27 Average: 3]

Domyślny dla witryny