Portal komputerowy » od 500 do 1000zł » NZXT H440 – test niezwykle intrygującej obudowy Midi tower

NZXT H440 – test niezwykle intrygującej obudowy Midi tower

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
14 total ratings

 

Zalety


+ wygląd (choć to kwestia gustu),
+ jakość wykonania,
+ fabrycznie wyciszona,
+ estetycznie wykonana komora zasilacza,
+ przyjazna dla systemów LC,
+ dużo miejsca na coolery CPU i karty graficzne,
+ okno,
+ delikatne podświetlenie,

Wady


- cena mogłaby być niższa,
- brak kontrolera obrotów


Kilka słów o teście

Mieliśmy już raz przyjemność obcowania ze sprzętem marki NZXT. Dokładniej mówiąc był to kompaktowy zestaw LC – Kraken X31. „Gotowiec” wywarł na nas bardzo dobre wrażenie. Ostatnio NZXT podesłało nam do testów obudowę oznaczoną modelem H440. W Polsce kosztuje ona około 600zł, więc niemało. Jak wypadnie w testach? Tego dowiemy się z recenzji.

1
Opublikowano 10 października 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

NZXT H440 – montaż podzespołów

O ile na początku mieliśmy lekkie obawy co do ilości miejsca w obudowie, to teraz możemy spokojnie stwierdzić, że nasze przypuszczenia okazały się zupełnie bezpodstawne. Na kartę graficzną mamy tutaj dostępne niecałe 300mm, czyli np. taki GTX 980 Ti od Gigabyte zmieści się w obudowie NZXT bez najmniejszego problemu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu taka ilość okaże się niewystarczająca, zawsze możemy zdemontować sanki HDD. Zyskamy wtedy dodatkowe 100mm.

Z instalacją chłodnicy na topie obudowy nie powinno być problemu, mamy tam bowiem aż 70mm miejsca. Jeżeli planujemy zainstalować ją na froncie, to po demontażu sanek HDD będzie tam dostępne ponad 120mm. Zatem NZXT H440 bardzo dobrze nadaje się do „wodowania”.

Jeśli planujemy chłodzić procesor powietrzem to będzie musiało nam wystarczyć 175-180mm. Najlepsze chłodzenia CPU mają 160-165mm wysokości, także i tu mamy pełne pole popisu. Jak widać, w testowanej obudowie pomieszczą się nawet największe monstra . Można zatem, rzec, że NZXT H440 to bardzo pojemna obudowa.

NZXT H440 złożony komputer

Spis treści: NZXT H440 – test niezwykle intrygującej obudowy Midi tower

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


1 komentarz


  1.  
    Poseydon

    Wreszcie ktoś to wyraźnie napisał. Chcę tą obudowę, ale brakuje mi kontrolera obrotów, a 5,25 nie wpakuję. I teraz myśl człowieku czy kupić czy nie kupić. A może sięgnąć po Phanteksa???

Dodaj komentarz


(required)