Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » AOC I2490VXQ – test monitora o eleganckim wzornictwie!

AOC I2490VXQ – test monitora o eleganckim wzornictwie!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
1 total rating

 

Zalety


+szerokie kąty widzenia,
+bogaty panel I/O,
+wąskie ramki wokół ekranu,
+wbudowane głośniki,
+dobre odwzorowanie kolorów,

Wady


- jasność mogłaby być nieco większa,


Kilka słów o teście

W dzisiejszym teście przyjrzymy się budżetowemu monitorowi firmy AOC. Dokładniej mówiąc jest to konstrukcja oparta na 24″ panelu IPS. Jak sprzęt wypadnie w testach? Czy gdzieś w pogoni za cięciem kosztów nie zapomniano o jakości? Nasz test odpowie! Zapraszamy do lektury.

0
Opublikowano 5 kwietnia 2019 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Rzut okiem – AOC I2490VXQ

Musimy przyznać, że monitor robi wrażenie. Jego obudowa imituje aluminium i robi to naprawdę nieźle. Efekt „wow” potęgują niezwykle wąskie ramki. Monitor prezentuje się bardzo dobrze i wygląda na zdecydowanie droższy niż faktycznie jest.

AOC I2490VXQ miniaturka

AOC I2490VXQ wygląd monitora

Imponujący jest również tylny panel, na którym znajdziemy złącze Display Port, HDMI, D-SUB oraz dwa gniazda Jack 3,5mm. Trochę dziwi brak złącza DVI, aczkolwiek po zastanowieniu uznaliśmy to za dobrą decyzję. Nawet tańsze karty graficzne sprzed kilku lat posiadają złącze HDMI, a jeśli nie, to zapewne wyposażono je we w port DVI. Przejściówka HDMI-DVI to koszt kilkunastu złotych. Jeśli jednak źródło naszego obrazu posiadałoby tylko wyjście analogowe (co nawiasem mówiąc jest dość popularne w laptopach), a monitor zaś tylko cyfrowe mielibyśmy lekki kłopot, gdyż konwersja sygnału analogowego do cyfrowego jest dość problematyczna. Tutaj na szczęście takiego problemu mieć nie będziemy. Dodatkowym plusem testowanego monitora jest wbudowany zasilacz, który ułatwi utrzymanie porządku na biurku.

 

Stopka monitora umożliwia jedynie regulację kąta ustawienia ekranu. W tym przedziale cenowym trudno oczekiwać czegoś więcej.

W menu OSD poruszamy się za pomocą specjalnego joysticka ulokowanego na prawej, tylnej krawędzi.

AOC I2490VXQ wyglad monitora tył

Spis treści: AOC I2490VXQ – test monitora o eleganckim wzornictwie!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)