Portal komputerowy » Myszki » Test A4Tech Opto 013

Test A4Tech Opto 013

 

 
Opinia
 

Rodzaj:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
14 total ratings

 Kilka słów o teście

Wielu ludzi kupuje myszkę ze względu na wygląd, inni zaś ze względu na funkcjonalności a jeszcze inni z powodu niskiej ceny. OPTO 013 łączy ze sobą wszystkie te 3 cechy.

0
Opublikowano 19 marca 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Myszka w naszym komputerze to nieodłączna część zestawu. Wiele ludzi kupuje myszkę ze względu na wygląd, inni zaś ze względu na funkcjonalności, a jeszcze inni z powodu niskiej ceny. OPTO 013 łączy ze sobą wszystkie te 3 cechy. Więc zapraszam do czytania.

A4Tech Opto 013, Test A4Tech Opto 013

Test A4Tech Opto 013

W dzisiejszym artykule mam przyjemność testować myszkę ze stajni A4Tech model OPTO 013.

Gryzoń do naszej redakcji dotarł w pudełku o barwach czerwono-niebieskich, przód został wykonany z przezroczystego plastiku, dzięki któremu możemy zobaczyć myszkę przed kupnem. Dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy muszą widzieć co kupują.

Testowany model komunikuje się z komputerem za pomocą kabla PS/2, posiada on srebrny kolor. Dzięki jego cienkiej budowie, nie stawia dużego oporu, co pozwala nam płynnie przesuwać mysz po nawierzchni biurka.

Opto 013 posiada sensor optyczny o rozdzielczości 800dpi i próbkowaniu na poziomie 125 Hz.

11. A4Tech Opto 013

Według specyfikacji producenta, produkt jest przeznaczony dla osób lewo i praworęcznych, więc każdy użytkownik śmiało może z niej korzystać.

11. A4Tech Opto 013

A4Tech wyposażył swój produkt w 2 przyciski i scrool (w obecnych czasach jest to już standart). Na rynek została wypuszczona w różnych wersjach kolorystycznych: czerwonym, niebieskim oraz czarnym, jak możecie zauważyć nam trafiła się wersja czerwona. Osobiście uważam, że jest to najładniejsza wersja, ale wygląd to kwestia gustu każdego użytkownika.

11. A4Tech Opto 013

Wizualnie myszka prezentuje dobry poziom, posiada bardzo dobre wyprofilowanie, dzięki któremu możemy korzystać z gryzonia przez wiele godzin pracy – nie męcząc dłoni. Lakier, który została użyty do pomalowana stwora nie jest najlepszej jakości, na zdjęciach możecie zauważyć w niektórych miejscach schodzącą farbę, co po dłuższym użytkowaniu okropnie wygląda i szpeci nam miejsce, w którym się znajduje. Ciekawym dodatkiem ze strony A4Tech jest podświetlenie, które daje poświatę różowego połączonego z niebieskim, w nocy efekt jest piorunujący.

11. A4Tech Opto 013

Myszak jest mały, ale bardzo wygodny, dobrze mieści się w dłoni, jednak przy dużych rękach staje się niezbyt wygodny. Zaletą jest to, że gdy posiadamy spocone ręce, myszka nie wyślizguje nam się z rąk. Przyciski są umiejscowione standardowo w konfiguracji 2 + 1, lecz są wygodne i miękkie. Scrool także działa jak powinien, ale czasem potrafi wydać dziwny odgłos (z doświadczenia wiem, że zdarza się to w większości modelach tanich myszek). Materiał, z którego wykonana jest OPTO to zwyczajny plastik, ale na pierwszy rzut oka tego nie zauważymy. Optyka myszy posiada wiele do życzenia, przy szybkich ruchach potrafi się zgubić, ale czego możemy oczekiwać od myszki za kilkanaście złotych.

Oprogramowanie:
Na dołączonej dyskietce znajdziemy zwykłe sterowniki, bez żadnych ciekawych dodatków ze strony producenta. Po instalacji sterowników i restarcie komputera w tray’u pokaże nam się ikonka gryzonia.

11. A4Tech Opto 013

Klikając na nią otworzy nam się zakładka PRZYCISKI – możemy tam do woli zarządzać przyciskami, zmieniać je jak tylko nam się żywnie podoba (np. prawy przycisk to włączenie gry lub winamp’a, wszystko zależy od naszej konfiguracji), jednak w praktyce się to nie przydaje w myszce z dwoma przyciskami i rolką.

11. A4Tech Opto 013

Następna zakładka jaką dysponuje oprogramowanie to WSKAŹNIKI – w tym menu możemy zmienić wygląd kursora. Jest to zbędny dodatek, gdyż to samo możemy zrobić w systemie operacyjnym.

11. A4Tech Opto 013

Kolejna zbędna zakładka to RUCH, która służy do zmiany szybkości wskaźnika, czy np. ustawić, aby za kursorem wyświetlał się ślad wskaźnika (również możemy dokonać tego w systemie bez instalacji sterowników do myszki)

11. A4Tech Opto 013

Ostatnia zakładka, w której możemy dokonać zmian to USTAWIENIA. Posiadamy tylko jedną opcję ustawienia scrool’a, a mianowicie po ile linii jednorazowo ma się przewijać strona.

11. A4Tech Opto 013

Przedostatnia zakładka to Sprzęt, jednak nic ciekawego tam nie znajdziemy oprócz opisu myszki.

11. A4Tech Opto 013

Ostatnia zakładka to Mysz-Informacje. W tej ostatniej znajdziemy tzw. reklamy o nowych produktach firmy A4Tech, a także informacje o nowych sterownikach dla urządzeń wskazujących tejże firmy.

11. A4Tech Opto 013

Gry

Co tutaj można powiedzieć? Tylko tyle, że do gier typu FPS, w których potrzebujemy szybkich i gwałtownych ruchów myszki, Opto 13 się nie nadaje, no chyba, że chcemy grać jak kura bez głowy. Zdecydowanie dla graczy polecam kupno droższego sprzętu, z tego faktu, że OPTO 013 nie potrafi nadążyć za naszymi szybkimi ruchami.

11. A4Tech Opto 013

Podsumowanie

A4Tech Opto 13 do pracy biurowej jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Kilkugodzinne przesiadywanie przed komputerem urozmaici nam różowo-niebieskie podświetlenie wydobywająca się z gryzonia. Dla graczy profesjonalnych kupno tej myszki zdecydowanie odradzam, lecz dla amatorów wolnych gier z czystym sumieniem mogę ją polecić. Nie jest to urządzenie wysokiej klasy, ale czego się spodziewaliśmy za tak małe pieniądze? Jeżeli poszukujecie taniego rozwiązania do pracy biurowej, OPTO 13 została stworzona właśnie z myślą o Was.

Wady i Zalety

Plusy:

 

Wady:

 

Spis treści: Test A4Tech Opto 013

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.


0 komentarzy


  1.  
    ktos

    Mam tą myszke i gram w cs, naprawde nie polecam jej.

Dodaj komentarz


(required)