0
Opublikowano 10 maja 2015 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » Bitdefender – Internet Security 2015 – najważniejsze informacje
 
 

Bitdefender – Internet Security 2015 – najważniejsze informacje


W lipcu roku 2014 miała miejsce premiera nowego oprogramowania antywirusowego od BitdefenderInternet Security 2015. Czy najnowsza wersja znanego i docenianego antywirusa powtórzy sukces swoich poprzedników?

Tym razem Bitdefender nie kazał nam zbyt długo czekać na polską wersję językową, która ukazała się już we wrześniu. Niemałym zaskoczeniem była natomiast strategia promocyjna rumuńskiego producenta – polska premiera Internet Security 2015 miała miejsce nie na witrynie samego producenta, a na stronie niezależnego serwisu internetowego. O ile takie posunięcie wydaje się być nieco niezrozumiałe, to raczej nie wpłynęło negatywnie na zainteresowanie produktem. Przejdźmy jednak do samego oprogramowania, w którym nie zabrakło nowych funkcjonalności.

ZABEZPIECZENIA

Nowe oprogramowanie antywirusowe z serii 2015 to kompleksowa ochrona, przeznaczona nie tylko dla komputerów PC. Tym razem produkt Bitdefender dostępny jest także dla mobilnych systemów operacyjnych.
W ramach ochrony antywirusowej, użytkownik otrzymuje do dyspozycji automatyczną ochronę przed malware na nośnikach wymiennych, takich jak CD, DVD, dyski sieciowe czy pamięć masowa. W chwili, gdy program wykryje jakiekolwiek zagrożenie, silnik antywirusowy automatycznie je usunie, a jeżeli nie będzie to możliwe, plik zostanie poddany kwarantannie.
Oprogramowanie obejmuje także Aktywną Kontrolę Wirusów, stanowiącą skuteczne zabezpieczenie w czasie rzeczywistym. AKW to proaktywna technika, wykrywająca wszelkie zagrożenia nie objęte sygnaturami – w momencie, gdy program uzna dany proces za szkodliwy, zainicjuje jego natychmiastową blokadę.
Zdaniem Mateusza Dąbrowskiego ze sklepu omegasoft.pl  nowej wersji, szczególnie interesująco przedstawia się technologia Bitdefender Photon, która bazuje na cloud computingu. Jej zadaniem jest dostosowane skanowania programu do dostępnej konfiguracji sprzętowej poprzez uczenie się schematów korzystania z komputera przez jego użytkownika.
Oczywiście nie mogło zabraknąć ochrony przeglądarki i firewalla. W przypadku zapory drażnić może jedynie brak funkcji interaktywnego trybu, ale to jedyny mankament.

CO NOWEGO?

Poza zmodyfikowanym interfejsem, program zaopatrzony został w cały szereg nowych funkcjonalności. Należy do nich Bitdefender Profil, czyli opcja umożliwiająca wybór profilu, dostosowującego działanie programu do rodzaju aktywności użytkownika.
Kolejna nowość to Bitdefender OneClick Optimizer, czyli całkowicie przeprogramowany program optymalizujący pracę urządzenia.
Warto także wspomnieć o funkcji Bitdefender Safepay, która w połączeniu z opcją Bitdefender Portfel automatycznie wypełnia dane podczas płatności kartą oraz umożliwia bezpieczne zapisanie istotnych informacji.

Spis treści: Bitdefender – Internet Security 2015 – najważniejsze informacje

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.