1
Opublikowano 4 czerwca 2018 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » Jaki program antywirusowy wybrać?
 
 

Jaki program antywirusowy wybrać?


Wielu ludzi korzystających z internetu każdego dnia nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie zagrożenia czekają w sieci na ich komputery. To ważne, byś odpowiednio chronił dane, które gromadzisz na dysku twardym Twojego urządzenia. Nie wiesz jaki program antywirusowy wybrać?

Darmowe programy antywirusowe

Wiele z popularnych antywirusów jest oddanych do darmowego użytku. Nie są one zbyt rozbudowane i nie posiadają tak wielu funkcji, jak programy płatne. Z pewnością stanowią jednak lepszą ochronę, niż brak jakiegokolwiek oprogramowania. Polecane darmowe programy antywirusowe:

antywirus

  • Avira Free Security Suite 2017 – to jeden z najlepszych programów antywirusowych dostępnych na rynku za darmo, świadczą o tym wysokie wyniki testów AV-Test. To dobry wybór chociażby ze względu na łatwy w obsłudze interfejs,
  • Panda Free Antivirus 2019 – oferuje naprawdę wysoki poziom ochrony, jak na darmowy program, oprócz tego posiada całkiem sporo funkcji dodatkowych. Działa bardzo szybko i jest na tyle samodzielny, że po instalacji możesz o nim od razu zapomnieć,
  • Avast Free Antivirus 2019 – chyba najbardziej znany i najchętniej wybierany darmowy pogram antywirusowy. Oferuje dodatkowy moduł do analizy aplikacji i przeglądarki, plus całkiem szeroki wachlarz bonusowych opcji. Oddzielnie posiada również pakiet Android do ochrony smartfona. Jego wyniki w AV-Test były wyższe, niż przeciętnie,
  • BitDefender Antivirus Free Edition 2019 – idealne rozwiązanie dla osób, które nie czują się dobrze w konfiguracji i obsłudze programów komputerowych. Instalacja tego oprogramowania pozwoli Ci całkowicie zapomnieć o jego istnieniu. Program działa w tle, a poziom jego zabezpieczeń jest wystarczająco wysoki, byś nie musiał więcej przejmować się problemami związanymi z zagrożeniami w sieci.

Płatne programy antywirusowe

Wybór płatnego programu antywirusowego jest nieco bardziej złożony. Często są one dostępne w pakietach zawierających oprogramowanie dla konkretnego systemu lub urządzenia oraz dodatkowe opcje dedykowane jak na przykład ochrona rodzicielska. Istotna jest również ilość urządzeń, na których możesz wykorzystać licencję:

  • Eset Security Pack – jest to zestaw programów przeznaczonych do ochrony komputerów PC oraz MAC, a także smartfonów i tabletów działających w oparciu o system Android. W pakiecie znajdują się: zestaw bezpieczeństwa (czyli trzy wersje programu, każda dostosowana do korzystania na innym systemie), pakiet antywirusowy, pakiet mobilny do ochrony smartfona oraz kontrola rodzicielska na dowolną liczbę telefonów lub tabletów,
  • BitDefender Total Security 2019 – to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz ochronić kilka urządzeń i zarządzać nimi centralnie z jednego panelu. Program pozwala bezpiecznie przechowywać hasła, blokuje dostęp do kamery przed podglądaczami oraz zabezpiecza przelewy bankowe. Dodatkowo program ten cechuje się świetną wykrywalnością infekcji przy stosunkowo niskim obciążeniu wydajności komputera.

To tylko wybrane z dostępnych na rynku rozwiązań. W rzeczywistości wybór jest dużo większy.

Spis treści: Jaki program antywirusowy wybrać?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.