2
Opublikowano 15 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Administracja » 10 porad: bezpieczeństwo
 
 

10 porad: bezpieczeństwo


10 porad odnośnie użytkowania komputera podłączonego do Internetu.

  1. Zawsze aktualizuj oprogramowanie. Nie lekceważ informacji o dostępności nowej wersji aplikacji, z której korzystasz (coraz częściej włamania dokonywane są poprzez luki w aplikacjach). Jeżeli wyłączyłeś aktualizacje automatyczne systemu Windows, nie zapominaj o odwiedzaniu witryny Windows Update.
  2. Zainstaluj program typu Firewall – polecamy Kaspersky Anti-Hacker™ (teraz Kaspersky Internet Security).
  3.  Zainstaluj dobry program antywirusowy – polecamy Kaspersky™ Anti-Virus Personal. Pamiętaj o aktualizacji sygnatur wirusów!
  4.  Używaj bezpiecznych haseł. Pamiętaj, aby miały one przynajmniej 7 znaków, zawierały w sobie liczby oraz litery o różnych wielkościach. Zmieniaj hasła kilka razy w miesiącu. Nigdy nie stosuj tego samego hasła do wielu stron internetowych!
  5.  Nie otwieraj plików, gdy nie masz 100% pewności, że jest on bezpieczny. Jeżeli chcesz przeskandować plik skorzystaj z skanera on-line dostępny na witrynie firmy Kaspersky Lab.
  6. Usuwaj pliki śledzące Twoje działania na komputerze (Cookies, plik z informacjami o oglądanych witrynach, pliki tymczasowe itp.).
  7.  Szyfruj ważne pliki znajdujące się na Twoim komputerze specjalną aplikacją np. Safe Encryptor.
  8.  Nie loguj się na strony internetowe przebywając na publicznie dostępnym komputerze (np. w kawiarence internetowej). Jeśli już musisz się logować to korzystaj zawsze z bezpiecznego logowania: HTTPS.
  9.  Nie podawaj swoich loginów i haseł nikomu. Szczególnie danych do konta Allegro!
  10.  Nie instaluj apletów ActiveX nie mających certyfikatu, na stronach, które wydają się podejrzane.
Spis treści: 10 porad: bezpieczeństwo

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

Domyślny dla witryny