0
Opublikowano 15 marca 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Oprogramowanie » G Data prezentuje technologię CloseGap – skanowanie dwoma silnikami bez ubytku wydajności
 
 

G Data prezentuje technologię CloseGap – skanowanie dwoma silnikami bez ubytku wydajności


Na zakończonych niedawno targach CeBIT 2013 w Hanowerze, niemiecki producent oprogramowania w dziedzinie bezpieczeństwa zaprezentował swoja własną inteligentną technologie antywirusową CloseGap. Z nowym rozwiązaniem AV G Data wzmacnia swoją pozycje i odpowiada na zmiany zachodzące na rynku antywirusów: dążenie do większej wydajności, proaktywnej ochrony i elastycznego reagowania na zagrożenia wymagające wykorzystania najnowszej technologii –  G Data CloseGap!   

Rozwiązania G Data zawsze wykorzystywały dwa niezależne silniki antywirusowe celem osiągnięcia najwyższego poziomu powstrzymywania potwierdzonego wielokrotnie w niezależnych testach. Szybkość rozpoznawania silnika DoubleScan była imponująca i to nie przypadek, że ta technologia okazała się najlepszą obroną antywirusową na świecie. Dwa silniki oferowały pełną ochronę, jednak podwójne wykrywanie zagrożeń miało wpływ na płynność działania sprzętu na którym było zainstalowane oprogramowanie.G Data prezentuje technologię CloseGap - skanowanie dwoma silnikami bez ubytku wydajności

Odpowiadając na zmieniające się uwarunkowania rynkowe G Data w obronie przed złośliwym oprogramowaniem prezentuje technologię CloseGap.

CloseGap to znacznie więcej niż silnik antywirusowy. To nowy sposób zapewniania bezpieczeństwa, bazujący na najnowszych sygnaturach i proaktywnych technologiach jak BankGuard, WebCloud, Firewall, MailCloud czy ochrona behawioralna razem tworzące tzw. pierścień obrony.

G Data Active Hybrid Control – CloseGap™

G Data prezentuje technologię CloseGap - skanowanie dwoma silnikami bez ubytku wydajności 1Oprogramowanie maksymalnie zorientowane na klienta:

  • Szybka reakcja na zagrożenia, także na malware stargetowany na użytkowników konkretnego państwa
  • Wydajność
  • Modułowa struktura
  • Elastyczne reagowanie na najnowsze zagrożenia

Jak działa CloseGap?

Wykorzystanie dwóch silników oferuje doskonałą ochronę przed zagrożeniami, jednak zużywa proporcjonalnie dużo mocy obliczeniowej.

Nasz nowa inteligentna technologia działa jedynie w momencie kiedy jest do tego niezbędna. Pozwala to na unikniecie nadmiernego wykorzystania zasobów komputera. Aktywna Ochrona Hybrydowa wykrywa i wypełnia lukę w pierścieniu obronnym automatycznie.
CloseGap pracuje szybko i skutecznie dla pełnej ochrony, bez spowalniania komputera.

Nowa technologia oparta jest o strukturę modułową. Co to oznacza dla zwykłego użytkownika? Kiedy specjaliści G Data SecurityLabs natrafią na nowe zagrożenia, które prócz aktualizacji sygnatur będą wymagać zmian w naszej technologii – będziemy w stanie uaktualnić  pewne części CloseGap nowszą technologią, spełniającą zmieniające się standardy.

„Technologia CloseGap jest najbardziej precyzyjna w obronie przed złośliwym oprogramowaniem oraz zaskakuje szybkością. Bardzo krótki czas odpowiedzi pomiędzy pierwszym wykryciem szkodnika, a uaktualnieniem baz sygnatur jest często decydujący. W naszym przypadku średnia to 33 minuty, co plasuje G Datę w czołówce rankingu. Technologia G Data CloseGap przedstawia nowy sposób zapewnienia bezpieczeństwa, bazujący na ochronie proaktywnej połączonej z najnowszymi bazami sygnatur tworząc potężną Hybrid Active Protection.” – mówi Łukasz Nowatkowski, dyrektor techniczny i członek zarządu G Data Software.

Spis treści: G Data prezentuje technologię CloseGap – skanowanie dwoma silnikami bez ubytku wydajności

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

prasowe