0
Opublikowano 19 października 2019 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » Czy warto inwestować w Ethereum?
 
 

Czy warto inwestować w Ethereum?Ethereum to jeden z głównych konkurentów Bitcoina. W tym przypadku mamy jednak dużo większy wachlarz zastosowań. Platforma Ethereum pozwala na zawieranie inteligentnych kontraktów oraz aplikacji przy użyciu zdecentralizowanej sieci peer to peer.

Za powstanie Ethereum odpowiada Vitalik Buterin, obecnie 25-letni milioner. Programista pochodzący z Rosji szybko zainteresował się światem kryptowalut dzięki swojemu tacie. Głównym powodem, dla którego stworzył cyfrową walutę był brak języka oprogramowania Bitcoina.

Sieć Ethereum z założenia miała być inteligentniejsza od najpopularniejszej kryptowaluty świata. Dodatkowo Vitalik stworzył dla niej dedykowaną wirtualną maszynę EVM. System wykorzystuje różne języki oprogramowania, w tym Mutan, czy Solidity. Ethereum jest obecnie najczęściej wykorzystywaną platforma do projektów ISO. System wymiany informacji nie daje szans na manipulacje. 

Czy inwestowanie w Ethereum wiąże się z ryzykiem?

Traderzy szukający pola do inwestycji na rynku kryptowalut, często rozważają wybór Ethereum. To rozwiązanie nie jest jednak pozbawione ryzyka.

System początkowo wykorzystywał opcję Proof of Work, aby weryfikować transakcje oraz tworzyć tokeny. Jednak twórca Ethereum szybko podjął decyzję, aby oprzeć platformę o algorytm Proof of Stake. Obecnie zespół rozwojowy na bieżąco śledzi aktualności branżowe, co pozwala na uaktualnianie standardów. Zmiany jednak mogą wprowadzać rozbieżności oraz błędy.

Czy warto inwestować w Ethereum?

Ostatnie tygodnie pokazały, że możemy liczyć na tendencję wzrostową kursu ETH. Waluta od dłuższego czasu odzyskuje straty, a analitycy przewidują gwałtowne wzrosty. Wiele sygnałów wskazuje, że Ethereum przed długi czas była niedowartościowana.

Możemy zaobserwować również ciekawy trend ostatnich miesięcy. Blockchain Ethereum cieszy się coraz większą popularnością, a opłaty transakcyjne spadają wraz z ceną waluty.

Obecnie Ethereum jest w momencie znaczących zmian. Niedawno miał miejsce pilotażowy program, w którym doszło do komercyjnej transakcji z wykorzystaniem waluty cyfrowej za pośrednictwem blockchain Ethereum.

To jedna z pierwszych takich transakcji, gdzie pieniądze elektroniczne przekazywano za pomocą publicznego blockchaina do celów biznesowych. Wymiana przebiegła pomiędzy Nordic Store a sklepem Ikea. Wykorzystano platformę Tradeshift oraz Islandzką Koronę (ISK). 

Jaki portfel dla Ethereum?

Jeśli już zdecydowałeś się na Ethereum, potrzebujesz bezpiecznego oprogramowania, które pozwoli Ci na wyłączny dostęp do waluty. Obecnie znajdziesz wiele aplikacji przeznaczonych do tego celu.

Ethereum to monety wyposażone w klucze prywatne. W praktyce klucze to długie kody, które przechowasz właśnie w dedykowanych portfelach. Jako użytkownik uzyskasz nieograniczony dostęp do zasobów Ethereum. Możesz korzystać z nich w dowolny sposób. 

Jeśli chcesz przechowywać monety Ethereum w sposób bezpieczny, wybierz portfel sprzętowy, niepodłączony do internetu. To znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży i ataku hakerów. Do aktywnego handlu najlepiej sprawdzą się portfele internetowe wbudowane w strony służące do wymiany walut. Nie warto przetrzymywać na nich większych środków, ponieważ wiąże się to z dość dużym ryzykiem. 

Jak inwestować w Ethereum?

Inwestowanie w kryptowaluty często przyciąga niedoświadczonych traderów, którzy liczą na szybki zysk. Jeśli należysz do tych osób, poszukaj oprogramowania, które wyszuka najlepsze okazje i wykona działania za Ciebie.

Na rynku znajduje się duży wybór asystentów inwestycyjnych. Sprawdź Bitcoin Billionaire (opinie na temat robota znajdziesz w internecie) i upewnij się, że to rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli zdecydujesz się na inwestowanie na własną rękę, poszukaj giełdy, która posiada najciekawszą ofertę. 

Sprawdzona platforma inwestycyjna umożliwi Ci handel za pomocą kontraktów różnicowych (CFD). W tym przypadku nie wchodzisz fizycznie w posiadanie Ethereum, ale przewidujesz zmiany cen.

Instrumenty pochodne pozwalają na wykorzystanie dużych różnic kursów na niestabilnym rynku kryptowalut. Ponadto masz możliwość handlu z dźwignią. Wystarczy, że zainwestujesz stosunkowo niski depozyt, a uzyskasz szanse na pokaźny zysk. 

O czym pamiętać, jeśli dopiero zaczynasz inwestować w Ethereum?

  • Dowiedz się jak najwięcej o Ethereum. Poczytaj o historii oraz sprawdź raporty z białej księgi.
  • Przeanalizuj dotychczasową historię cen. Na tej podstawie możesz określić trendy oraz potencjał waluty. 
  • Nawet jeśli interesuje Cię wyłącznie Ethereum nie zapominaj o dywersyfikacji swoich inwestycji. Jeśli umieścisz 100% środków w jednej w walucie możesz szybko stracić fundusze.
  • Stwórz dedykowany portfel.
  • Wybierz jedną z trzech opcji – brokera, platformę handlową lub handel bezpośredni. 
  • Stwórz dopracowaną strategię inwestycyjną. 

Wszystko wskazuje na to, że rynek kryptowalut wciąż będzie rósł. Nawet krótkotrwałe spadki nie wpłyną negatywnie na całą branżę. Wciąż będą powstawać nowe waluty. Nigdy nie wiemy, która okaże się klapą, a która strzałem w dziesiątkę.

Polecamy zawsze uważnie obserwować rynek. Jeśli kusi Cię nowa opcja, postaw na nią niewielką sumę. Waluty takie jak Ethereum to jedno z najpewniejszych rozwiązań na niestabilnym rynku.

Spis treści: Czy warto inwestować w Ethereum?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.