Portal komputerowy » dyski przenośne » Dyski HDD jeszcze nie umarły – test przenośnych nośników ADATA HC660 i HD710 Pro » Strona 4

Dyski HDD jeszcze nie umarły – test przenośnych nośników ADATA HC660 i HD710 Pro

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 Kilka słów o teście

Nośniki mechaniczne mają jedną, dla niektórych kluczową zaletę względem dysków półprzewodnikowych – cena za gigabajt. W tej samej cenie możemy otrzymać znacznie więcej miejsca na dane. Zapraszamy na test dwóch dysków przenośnych!

0
Opublikowano 6 czerwca 2018 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Testy wydajności

Testy wydajności przeprowadzaliśmy na platformie Z97 na systemie operacyjnym Windows 8.1 Pro.

Testy wydajności ADATA HC660 2TB

Wydajność jak na dysk talerzowy 2TB jest bardzo dobra.  Średni odczyt według testów wynosi 100MB/s (lub nawet 120MB/s). Zapis zaś 130MB/s. Wiadomo w przypadku tak dużego nośnika odczyt/zapis losowy wypadnie słabo, jednak jest to po prostu cecha charakterystyczna nośników magnetycznych. Pewnych barier przekroczyć nie można. Chcieliśmy jeszcze wspomnieć, ze z nieznanych nam przyczyn czas dostępu w programie AS SSD nie został poprawnie odczytany. Na szczęście aplikacja HD Tune nie miała z tym najmniejszych problemów, według niej średni czas dostępu wynosi 14,5ms. Jest to dość typowy wynik dla dysku magnetycznego.


Testy wydajności ADATA HD710 Pro 1TB

Ciekawie zachował się dysk w teście HD Tune. Linia jest niemal prosta, co jest typowe dla dysków SSD (patrz wykres w HD Tune dysku HC660). Być może jest to kwestia pamięci podręcznej cache. W każdym razie należą się za to gratulacje. Sam transfer jest również na bardzo wysokim poziomie – ok. 180MB/s w dysku talerzowym robi wrażenie. Odczyt/zapis losowy wypada trochę blado, ale weźmy pod uwagę dość dużą pojemność nośnika. Czas dostępu dla zapisu wynosi nieco ponad 17ms. Jest to nieco więcej niż poprzedni dysk, jednak w normie jeśli rozpatrzymy go w kontekście przenośnych talerzowców.

Spis treści: Dyski HDD jeszcze nie umarły – test przenośnych nośników ADATA HC660 i HD710 Pro

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)