Portal komputerowy » dyski przenośne » Unitek Y-1077 i Y-1092 – test dwóch stacji dokujących! » Strona 4

Unitek Y-1077 i Y-1092 – test dwóch stacji dokujących!

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 



Kilka słów o teście

Praktycznie każdy komputerowy geek posiada jakiś stary dysk, na którym trzyma mniej lub bardziej ważne dane. Jest kilka opcji by się do nich dostać, jednak najwygodniejszą jest użycie stacji dokującej. W dzisiejszym teście rzucimy okiem na dwie całkiem interesujące konstrukcje. Zapraszamy do lektury!

0
Opublikowano 11 października 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Stacje dokujące w praktyce

Jak już wspominaliśmy wcześniej kable od odłączonego zasilacza mogłyby być nieco dłuższe. Mieliśmy nie lada wyzwanie by wszystko odpowiednio podłączyć. W ostateczności trzeba było rozejrzeć się za listwą zasilającą. Dodanie zasilacza z dłuższym przewodem z pewnością nie zwiększyłoby w znaczącym stopniu kosztów produkcji, a mogłoby ułatwić życie przyszłym użytkownikom.

Obie stacje dokujące wspierają montaż dysków 2,5″oraz 3,5″. Droższy model jednak posiada też dwa gniazda USB 3.0 i slot na kartę SD, niby prosty dodatek, a jednak bardzo przydatny.

Testy przeprowadziliśmy na dysku twardym WD5000AADS (Green). Na początku mieliśmy też plan sprawdzić prędkość na dysku SSD, jednak z oczywistych względów odpuściliśmy. Porównanie wyników do złącza SATA również zdecydowaliśmy sobie darować. Nie chodzi tu przecież o porównanie przepustowości złącza SATA i USB, tylko o sprawdzenie jak w codziennym użytkowaniu wypadną testowane stacje dokujące.

unitek-transfer-crystal-disk-mark

Na obu stacjach dokujących uzyskaliśmy ten sam wynik. Celowo nie wstawiamy wyników z dysku podpiętego do komputera za pomocą złącza SATA, ale jednak możemy powiedzieć, że uzyskaliśmy wynik lepszy o około 5MB/s. Nie jest to duża różnica, z pewnością nie jej zauważymy w codziennym użytkowaniu. Bardziej opłaca się (przynajmniej naszym zdaniem) poczekać te kilka sekund więcej, niż otwierać komputer i połączać dysk prosto do płyty głównej.

Spis treści: Unitek Y-1077 i Y-1092 – test dwóch stacji dokujących!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)