Portal komputerowy » od 300 do 400zł » Test HOPLITE ST – Najnowsza obudowa od Enermaxa » Strona 10

Test HOPLITE ST – Najnowsza obudowa od Enermaxa

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
17 total ratings

 

Zalety


+ Solidna konstrukcja
+ Dużo miejsca dla kart graficznych i coolerów CPU
+ Beznarzędziowy montaż kart rozszerzeń, napędów optycznych i dysków HDD(3,5")
+ Dwa wentylatory w zestawie
+ Bogaty panel I/O (kontroler obrotów, 1x USB 3.0, 2x USB 2.0)
+ Możliwość ułożenia i schowania okablowania
+ Filtry przeciwkurzowe
+ Zatoka hot-swap dla dysków 2,5/3,5” SSD/HDD
+ Duży otwór w tacce służący do montażu chłodzenia CPU
+ Okno z pleksi

Wady


- Zbyt wąskie otwory, przez co przeciąganie okablowania jest utrudnione
- Ukręcony gwint na szybkośrubce
- Brak filtru na lewym panelu


Kilka słów o teście

Podsumowanie Enermax Hoplite w wersji ST jest bardzo ładną i udaną konstrukcją, co jest jej największym atutem. Obudowa została wyposażona w dwa ciche fabrycznie zamocowane wentylatory, z możliwością montażu kolejnych trzech. Lewy panel otrzymał bardzo ładne i praktyczne okno z pleksi, na którym możemy zamontować dodatkowe wentylatory, aby polepszyć przewiewność konstrukcji. W przedni panel obudowy […]

0
Opublikowano 16 października 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

Enermax Hoplite w wersji ST jest bardzo ładną i udaną konstrukcją, co jest jej największym atutem. Obudowa została wyposażona w dwa ciche fabrycznie zamocowane wentylatory, z możliwością montażu kolejnych trzech. Lewy panel otrzymał bardzo ładne i praktyczne okno z pleksi, na którym możemy zamontować dodatkowe wentylatory, aby polepszyć przewiewność konstrukcji.

W przedni panel obudowy został wbudowany kontroler obrotów na cztery wentylatory.  Nie możemy zapomnieć o zatoce Hot – Swap na dyski 2,5/3,5″, dzięki której w bardzo łatwy i szybki sposób podłączymy kolejny nośnik danych do naszego komputera.

System zarządzania okablowaniem jest dobry. Mamy tu liczne otwory i  uchwyty do podwiązania i ułożenia okablowania. Niestety jego minusem jest to, że otwory są zbyt wąskie, co utrudnia przeciąganie okablowania.

Obudowa została wyposażona w szybki i beznarzędziowy system montażu napędów optycznych, dysków 3,5″ oraz kart rozszerzeń, co jest bardzo wygodne, ponieważ używanie śrubokręta podczas montażu zostało ograniczone do minimum. Jedynie do montażu 2,5″ dysków musimy użyć śrubokręta.

Warto wspomnieć również, że tacka montażowa posiada bardzo duży otwór służący do montażu chłodzenia na CPU bez konieczności wyciągania płyty głównej z obudowy, co jest przydatne przy montażu chłodzenia CPU.

Producent recenzowaną przeze mnie obudowę wyposażył w otwory do wyprowadzenia węży od chłodzenia cieczą, co spodoba się entuzjastom posiadającym tego typu „zabawki”.

HOPLITE ST została wyposażona w filtry przeciwkurzowe. Szkoda tylko, że producent nie umieścił ich na lewym panelu. Pozostałe filtry nie zabezpieczą w pełni naszych podzespołów przed kurzem, tym bardziej, że na lewym panelu znajdują się otwory wentylacyjne dla dwóch wentylatorów.

Muszę przyznać, że konstrukcją Enermaxa jestem zaskoczony. Pomimo wielu pochlebnych opinii nie jest to produkt pozbawiony wad. Braku filtrów na bocznym panelu, zbyt wąskie otwory na przeprowadzenie okablowania oraz ukręcony gwint (w testowanym samplu) na jednym z slotów do montażu kart rozszerzeń to wszystko do czego mogę się przyczepić. Obudowa otrzymuje ocenę 4,5/5 oraz mogę ją polecić wszystkim tym, co szukają funkcjonalnej, ładnej i dobrze wykonanej obudowy, jestem pewien że się nie zawiodą.

Podziękowania dla firmy Enermax za wypożyczenie sprzętu do testów.

Enermax logo

Spis treści: Test HOPLITE ST – Najnowsza obudowa od Enermaxa

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)