Polecane
 

Portal komputerowy » LGA1155 » Test Asrock Z77 Fatal1ty Professional » Strona 3

Test Asrock Z77 Fatal1ty Professional

 

 
Opinia
 

Gniazdo:
 
Cena:
 
Producent:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
21 total ratings

 

Plusy


+ Obsługa procesorów Sandy Bridge i Ivy Bridge
+ PCI-E 3.0
+ Energooszczędna cyfrowa sekcja zasilania w układzie 16+8 !
+ Nominalna obsługa USB 3.0/SATA III przez chipset Intel Z77 oraz dodatkowe układy logiki zapewniające kolejne porty SATA III / USB 3.0
+ Obsługa NVIDIA SLI oraz AMD CrossFireX
+ Wysokiej klasy podzespoły: kondensatory polimerowe oraz tranzystory Lower RDS(on) MOSFETs
+ Bardzo duże możliwości OC
+ specjalne przyciski ułatwiające obsługę płyty oraz wyświetlacz diagnostyczny
+ Znakomity system chłodzenia (radiatory, rurka cieplna wraz z śrubami wykorzystanymi do ich przykręcenia)
+ Akcesoria (panel ze złączami USB 3.0)

Minusy


- Cena
- Tylko jeden port PCI-E pracujący z pełną szybkością x16


Kilka słów o teście

Technologie Asrock Technologia XFast 555 : XFast RAM / XFast LAN / XFast USB Funkcja XFast RAM utworzy wirtualny dysk z niewykorzystanej pamięci, co w przypadku oprogramowania Photoshop, pozwala na jego uruchomienie 5x szybciej, niż wcześniej. Funkcja XFast LAN pozwala na zmniejszenie opóźnień w transmisji danych oraz ustawienie priorytetu gry na wyższy. Funkcja XFast USB pozwala na wzrost […]

0
Opublikowano 31 października 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Technologie Asrock

Technologia XFast 555
Technologia XFast 555 : XFast RAM / XFast LAN / XFast USB

Funkcja XFast RAM
Funkcja XFast RAM utworzy wirtualny dysk z niewykorzystanej pamięci, co w przypadku oprogramowania Photoshop, pozwala na jego uruchomienie 5x szybciej, niż wcześniej.

XFast LAN

Funkcja XFast LAN pozwala na zmniejszenie opóźnień w transmisji danych oraz ustawienie priorytetu gry na wyższy.

XFast USB

Funkcja XFast USB pozwala na wzrost prędkości transferu poprzez interfejs USB.

Technologia No-K OC

Technologia No-K OC – overclocking nie jest już tylko zarezerwowany dla użytkowników posiadających procesory z serii K. Dla tych, którzy nie posiadają procesora z tej serii, ASRock przygotował technologię No-K OC pozwalającą uwolnić moc naszego procesora, poprzez zwiększenie jego częstotliwości za pomocą tylko jednego kliknięcia.

Kondensatory Gold Caps

Kondensatory Gold Caps -wszystkie płyty główne z serii Fatal1ty wyposażone są w unikatowe, złote kondensatory typu solid. Pochodzące w 100% z Japonii podzespoły, wykonane są na wysoki połysk, reprezentując tym samym długą żywotność oraz stabilną wydajność.

Digi Power

Digi Power – dzięki cyfrowej sekcji zasilania (Pulse-width modulation – modulacja szerokości impulsów), płyty główne z serii Fatal1ty zapewniają wyższą jakość zasilania procesora. W porównaniu do standardowych, analogowych sekcji PWM, cyfrowe mogą zoptymalizować pracę jednostki CPU oraz zapewnić jej stabilne napięcie.

Sekcja zasilania typu 16+8

Sekcja zasilania typu 16+8 – zaawansowana sekcja zasilania procesora 16+8 oferuje komponenty najwyższej jakości. Najważniejsze jej cechy to niebywałe możliwości podkręcania oraz zwiększona wydajność przy niskiej temperaturze pracy.

Pamięci 4x DDR3 2800

Pamięci 4x DDR3 2800+ – ASRock Z77 Fatal1ty Professional umożliwia uruchomienie czterech kości pamięci w trybie 2800+, co pozwala na pełne wykorzystanie potencjału pamięci RAM.

Dual LAN z funkcją Teaming

Dual LAN z funkcją Teaming – technologia Dual LAN wraz z funkcją Teaming pozwoli nam na podwójne połączenie komputerów w sieci LAN, które traktowane będzie jako pojedyncze, co w efekcie dwukrotnie przyspieszy transfer danych.

Fatal1ty Mouse Port

Fatal1ty Mouse Port – port myszy Fatal1ty Mouse Port jest technologią dedykowaną graczom, wchodzącą w pakiet oprogramowania F-Stream. Po podłączeniu myszki do portu Fatal1ty Mouse Port i uruchomieniu aplikacji F-Stream, gracze mogą korzystać z preferowanej przez Fatal1ty’ego częstotliwości próbkowania równej 500Hz lub zmodyfikować ją według swojego upodobania (w zakresie od 125 do 1000Hz). Funkcja umożliwi graczom jeszcze wygodniejszą i precyzyjniejszą kontrolę nad ich myszką podczas zaciętych potyczek.

F-Stream

F-Stream – Oprogramowanie Fatal1ty F-Stream jest kompleksowym programem wspierającym zarówno podkręcanie, jak i modyfikowanie ustawień sprzętu (m.in.: kontrola prędkości wentylatorów, konfiguracja portu Fatal1ty Mouse Port czy konfiguracja XFastRAM), jak i jego monitorowanie.

 

Spis treści: Test Asrock Z77 Fatal1ty Professional

rafbgo
 
Osoba dłużej nie współpracuje z serwisem Tweaks.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)