41
Opublikowano 8 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Porady » Problem serwer RPC jest niedostępny – nieudana synchronizacja
 
 

Problem serwer RPC jest niedostępny – nieudana synchronizacja


Z pewnością synchronizacja czasu to czynność, którą wykonywałeś niejednokrotnie. Niekiedy zdarza się, że czas nie zostaje zsynchronizowany z serwerem czasu, a na ekranie widnieje komunikat: Serwer RPC jest niedostępny.

Dzieje się tak zazwyczaj, dlatego, że Usługa Czas systemu Windows jest wyłączona. Wykonaj poniższe kroki, aby ją uruchomić.

  1. Uruchom konsole Usługi.
  2. Na liście usług znajdź „Usługa Czas systemu Windows”.
  3. Po lewej stronie kliknij na Uruchom usługę.
Usługa czas systemu Windows

Usługa czas systemu Windows

Czynność tą wykonuj przed każdą synchronizacją czasu (aby nie obciążać systemu nie ustawiaj automatycznego uruchamiania usługi podczas startu systemu).

Spis treści: Problem serwer RPC jest niedostępny – nieudana synchronizacja

Słowa kluczowe: serwer rpc jest niedostępny, serwer rpc, serwer rpc niedostepny, serwer rpc jest niedostępny windows 7, serwer rpc jest niedostępny xp, co to jest serwer rpc

Click to rate this post!
[Total: 57 Average: 2.6]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.