Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Enermax LiqTech II 280 oraz Enermax ETS-T50 Axe – test dwóch nowych chłodzeń Enermax! » Strona 7

Enermax LiqTech II 280 oraz Enermax ETS-T50 Axe – test dwóch nowych chłodzeń Enermax!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
1 total rating

 Kilka słów o teście

Obecnie mamy modę na podświetlenie RGB. Dzięki producentom, którzy nie chcą iść na przekór trendom możemy je spotkać nawet w niepozornych urządzeniach- takich jak dysk SSD czy pamięć RAM. Dzisiaj przyjrzymy się dwóm światom – chłodzeniu wodnemu z takim właśnie podświetleniem oraz jego przeciwieństwu. Coolerowi powietrznemu, który w całości jest czarny. Jak wypadną one w testach? Przekonamy się. Zapraszamy do lekutry!

0
Opublikowano 18 kwietnia 2019 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie

W dzisiejszym teście przyjrzeliśmy się dokładniej nowościom ze stajni Enermax. Musimy przyznać, że mają one bardzo wiele do zaoferowania. Wspólnym mianownikiem obu testowanych dziś konstrukcji jest wysoka jakość wykonania połączona z ogromną dbałością o szczegóły. Bardzo ważnym plusem jest także wysoka wydajność, która w przypadku chłodzenia ETS-T50 Axe pozwoli wycisnąć ostatnie soki z naszego procesora w warunkach „domowych”. LiqTech II 280 jest zaś kierowany dla osób, dla których to za mało. Produkt przeznaczony jest dla tych, co poszukują możliwie najwyższej wydajności „prosto z pudełka”, dostępnej od zaraz. Warto jeszcze wspomnieć, że oba chłodzenia, pomimo wysokiej wydajności pozostają stosunkowo ciche. Czy warto się nimi zainteresować? Zdecydowanie tak, aczkolwiek ich cena – ok. 280zł w przypadku ETS-T50 Axe, oraz 630zł w LiqTech II 280 to naszym zdaniem nieco zbyt dużo. Jednak da się usprawiedliwić tutaj producenta. Chłodzenia to absolutny top, który jak wiadomo nie słynie z opłacalności, a braku kompromisów. Naszym zdaniem jeśli ktoś dysponuje odpowiednim budżetem powinien rozpatrzeć propozycje marki Enermax.


Chłodznie Enermax LiqTech II 280 otrzymuje od redakcji Tweaks.pl ocenę 5/5 oraz rekomendację w kategorii doskonała wydajność i doskonała jakość.

Zalety:

+ bardzo dobra wydajność,

+ wysoka wydajność pozwala na pracę na niskich prędkościach obrotowych co pozytywnie wpływa na kulturę pracy,

+długie węże (40cm),

+podświetlenie RGB,

 

Wady:

-cena mogłaby być nieco niższa


 

Chłodzenie Enermax ETS-T50 Axe otrzymuje od redackji Tweaks.pl ocenę 4/5 oraz rekomendację w kategorii doskonała jakość.

Zalety:

+ dobra wydajność,

+ bardzo dobra kultura pracy,

+ solidna jakość wykonania,

 

Wady:

– bezpośredni kontakt 6 rurek cieplnych z podstawą CPU sprawia, że cooler lepiej nada się do dużych procesorów,

– nieco zbyt wysoka cena


Sprzęt do testów dostarczył:

Enermax Logo

Serdecznie dziękujemy

Spis treści: Enermax LiqTech II 280 oraz Enermax ETS-T50 Axe – test dwóch nowych chłodzeń Enermax!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)