Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Shuttle XPC nano NC03U3 – test kompaktowego barebone! » Strona 2

Shuttle XPC nano NC03U3 – test kompaktowego barebone!

 

 
Opinia
 

Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
2 total ratings

 

Zalety


+kompaktowe wymiary,
+bardzo wysoka wydajność,
+atrakcyjny wygląd,
+przemyślana konstrukcja,
+zgodność ze standardem VESA,
+możliwość pracy w pozycji wertykalnej i horyzontalnej
+całkiem atrakcyjna cena

Wady


-obudowa mogłaby być wykonana z aluminium


Kilka słów o teście

Z firmą Shuttle już kilkukrotnie mieliśmy doczynienia na naszym portalu. Jej produkty zawsze miały w sobie coś interesującego, czym potrafiły zaskoczyć nie tylko klientów, a również recenzentów. Dzisiaj na warsztat weźmiemy barebone Shuttle XPC nano NC03U3. Jest to sprzęt cechujący się procesorem Core i3 7100U. Jak całość wypadnie w testach? Przekonamy się. Zapraszamy do lektury!

0
Opublikowano 17 kwietnia 2018 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Rzut okiem – Shuttle XPC nano NC03U3

Komputer otrzymujemy w zgrabnym, ale solidnie wykonanym kartonie. Całość została bardzo dobrze zabezpieczona na czas transportu i powinna poradzić sobie z wszelakimi „niedogodnościami” po drodze.

Shuttle XPC nano NC03U3 opakowanie

W jego wnętrzu znaleźliśmy całkiem pokaźny pakiet akcesoriów. Składa się on z płyty ze sterownikami i instrukcją, fizycznej instrukcji obsługi, śrubek, okablowania, a także systemu montażowego VESA i specjalnych nóżek mających umożliwić pracę w pozycji pionowej.

 

Sam barebone jest naprawdę malutki. Rozmiarami można go porównać do kilku ustawionych na sobie pudełkach po płytach CD. Obudowę komputerka wykonano z tworzywa sztucznego. Jego top imituje szczotkowane aluminium. Design jest minimalistyczny i trzeba przyznać nadaje on uroku komputerowi Shuttle. Konstrukcja obudowy pozwala na ustawienie sprzętu zarówno w pozycji wertykalnej, jak i horyzontalnej. Producent dorzuca do zestawu specjalne nóżki, a także zestaw montażowy zgodny ze standardem VESA, który pozwala umiejscowić komputer z tyłu monitora.

 

Shuttle XPC nano NC03U3 wygląd barebone 1

Na froncie obudowy znalazł się włącznik, a także diody LED informujące o pracy urządzenia. Producent przewidział tutaj także miejsce dla czytnika kart SD oraz dwóch portów USB 3.0 (jedno typu C). Po lewej stronie udostępniono złącze COM, a także system montażowy nóżek (przeznaczonych do ustawienia komputera w pozycji wertykalnej). Z tyłu zaś oddano do dyspozycji użytkownika port HDMI, DisplayPort, Ethernet, dwa złącza USB i jedno jack 3,5mm. Ponadto jest tutaj gniazdo zasilania.

Aby dostać się do wnętrza barebone musimy odkręcić cztery śrubki znajdujące się na spodzie obudowy. Do uruchomienia potrzebujemy jeszcze dysku oraz pamięci RAM. Poza tym wszystko jest tutaj skompletowane i gotowe do działania. Tuż po zdjęciu klapki widzimy miejsce na jeden 2,5″nośnik danych oraz jeden slot RAM (pamiętajmy, że użytkownik musi na własną rękę kupić dysk i pamięci RAM,  nie są one elementem barebone). Dostęp do drugiego slotu pamięci operacyjnej i złącza M.2 otrzymamy po całkowitym wyjęciu płyty głównej.

Układ chłodzący procesor jest trochę skromny, jednak pamiętajmy, że mamy doczynienia z procesorem o TDP 15W. Przy demontażu płyty głównej należy uważać na przewód antenowy WiFi, łatwo go uszkodzić.

Spis treści: Shuttle XPC nano NC03U3 – test kompaktowego barebone!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)