Polecane
 

Portal komputerowy » Inne » Smartfony i tablety » Test Sony Xperia Z1 – niech moc będzie z Tobą! » Strona 5

Test Sony Xperia Z1 – niech moc będzie z Tobą!

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
93 total ratings

 

Zalety


-Niezły wygląd,
-jakość zdjęć + oprogramowanie aparatu,
-wydajność CPU i GPU
-czas działania,
-funkcjonalna nakładka,
-przyszłościowe standardy (WiFi ac, Glonass, LTE-A itp.)
-wodoodporny,
-układ dźwiękowy z potencjałem,
-slot kart microSD,

Wady


-przeciętne kąty widzenia ekranu


Kilka słów o teście

Wielu z Was podobnie czekało na ten telefon. Sony obiecywało, że smartfon o nazwie kodowej Honami połaczy wszystkie możliwości techniczne Sony. Z1 (tak brzmi nazwa handlowa) posiada cyfrowy wzmacniacz dźwięku, ekran 1080p z technologią Triluminos, aparat 20,7MPx, pojemną baterię a przedewszystkim Snapdragona 800. Czy Sony dokonało obienic? Zapraszam do czytania.

0
Opublikowano 4 listopada 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wydajność

Sony Xperia Z1 jest jednym z pierwszych smartfonów z układem Qualcomm Snapdragon 800. „Zet jedynka” posiada wersję z taktowaniem ponad 2,2GHz. Istotną zmianą jest też użycie dwukrotnie wydajniejszego GPU od poprzednika – Adreno 330. Jak zatem Xperia Z1 poradzi sobie w praktyce? Zobaczymy w benchmarkach:

Samsung Galaxy S4 Sony Xperia Z1 HTC One AnTutu benchmark liczby całkowite Samsung Galaxy S4 Sony Xperia Z1 HTC One AnTutu benchmark liczby zmiennoprzecinkowe Samsung Galaxy S4 Sony Xperia Z1 HTC One AnTutu benchmark renderownanie 3d Samsung Galaxy S4 Sony Xperia Z1 HTC One AnTutu benchmark renderownanie 2d Samsung Galaxy S4 Sony Xperia Z1 HTC One GFX Benchmark T-Rex Onscreen Samsung Galaxy S4 Sony Xperia Z1 HTC One GFX benchmark t-rex offscreen Samsung Galaxy S4 Sony Xperia Z1 HTC One GFX Benchmark Egypt Onscreen Samsung Galaxy S4 Sony Xperia Z1 HTC One GFX Benchmark Egypt Offscreen

Smartfon posiada dość duży zapas mocy zapewniający mu odpowiednią wydajność nie tylko na „dziś”, ale też w najbliższej przyszłości.

We wcześniejszych zrzutach ekranu mogliśmy zobaczyć klawisze funkcyjne (min. wstecz). Nie mielibyśmy nic przeciwko takiemu rozwiązaniu gdyby przyciski podczas pracy się chowały, niestety tak nie jest. No może poza przeglądarką zdjęć i filmów, tam przyciski się chowają, a aby je wywołać z powrotem wystarczy po prostu dotknąć ekranu. Utrudnia to nie co rozrywkę..

Sony Xperia Z1 Honami GTA Vice City test

Standardowo zaczęliśmy od „szlagieru PeCetowego”, a mianowicie GTA Vice City. Przy najwyższych ustawieniach gry osiągnęliśmy około 20-22 kl/s – nie więcej, co jest wystarczającą ilością klatek, ale my woleliśmy zejść z rozdzielczością do 60%, aby gra była w każdej sytuacji płynna. Pojawia się pytanie dlaczego na Snapdragonie 600 gra działa bardzo podobnie lub nawet gorzej niż w Snapdragonie 800? Według nas jest to spowodowane fatalną optymalizacją, zespół portujący grę na Androida zoptymalizował ją pod układy graficzne PowerVR, a nie Adreno. Na GTA Vice City świat się nie kończy i jest jeszcze kilka równie ciekawych gier na smartfony z androidem.

Real Racing 3 Sony Xpeira Z1 Honami

Na szczęście gra w Real Racing 3 była przyjemna i nie uświadczyliśmy żadnych spowolnień.

Fifa 14 Sony Xperia Z1 Honami

Fifa 14 działa idealnie, ale przypomnijmy, że nie jest to jakoś szczególnie wymagająca gra (ale wciągająca 🙂 ).

Spis treści: Test Sony Xperia Z1 – niech moc będzie z Tobą!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)