Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Zasilacze » Recenzja Zalman ZM600-LX » Strona 3

Recenzja Zalman ZM600-LX

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
30 total ratings

 

Zalety


+cena
+stabilne napięcia
+sprawność
+niezłe okablowanie

Wady


-wbrew specyfikacji dwie linie 12V
- stosunkowo głośny przy pełnym obciążeniu(550W i więcej)


Kilka słów o teście

Postanowiliśmy zrobić recenzję któregoś z tańszych zasilaczy, chętnie wybieranych przez osoby które kupują komputer w przedziale cenowym 1500-3500zł i nie mają większych wymagań co do jednostki. Zapraszamy do recenzji.

0
Opublikowano 6 marca 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wnętrze

Jak zawsze postanowiliśmy zajrzeć co zasilacz kryje wewnątrz. Na wtyku AC zamontowano dwa kondensatory X, jeden Y, warystor oraz cewkę. Jest to pierwszy etap filtrowania. Idąc dalej widzimy kolejny kondensatorów Y i trzy X. Jak na budżetową jednostkę jest to bardzo dobrze, takiej filtracji nie powstydziłby się nawet droższy zasilacz.

Wtyk AC Zalman ZM600L Wtyk AC Zalman ZM600LX

 

 

2-gi etap filtrowania Zalman ZM600LX3-ci kondensator X zalman zm500lx

2-gi etap filtrowania

Niestety przyglądając się bardziej można zauważyć kolejne cięcia kosztów – dwa dławiki wyjściowe, czyli grupowa regulacja napięć, może się to nieco odbić na stabilności napięć, ale nie wywołujmy wilka z lasu.

Zalman ZM600LX dławiki wyjściowe regulacja napięć

 

Zalman ZM600LX cewka dławik

Zalman ZM600LX cewka dławik (2)

Na płytce PCB znajdziemy jeden główny kondensator wyprodukowany przez firmę CapXon przystosowany do pracy w temperaturze 85 st. C, o pojemności 330µF przy napięciu 400V.

 

Zalman ZM600LX główny kondensator

Ciekawostką jest to, że Zalman umieścił we wnętrzu zasilacza swoje logo,  nie można określić kto jest rzeczywistym producentem zasilacza, ponieważ naklejkę z numerem UL naklejono w czarnym miejscu na transformatorze.

Zalman ZM600LX wnętrze

Logo Zalman Zalman ZM600LX Zalman ZM600LX wtyczka wentylatora Zalman ZM600LX zabezpieczenia

Dużym plusem jest możliwość odpięcia wentylatora. Na powyższym zdjęciu możemy zobaczyć układ Weltrend o oznaczeniu WT7525, który odpowiada za kontrolę obrotów wentylatora oraz zabezpieczenia.

Nie przyjęliśmy pozytywnie fakt, że zasilacz posiada dwie linie 12V, a nie jedną! Z wyprowadzeń widać, że linia 12V1 zasila peryferia, a 12V2 procesor i karty graficzne.

Spis treści: Recenzja Zalman ZM600-LX

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)