Polecane
 

Portal komputerowy » Sprzęt komputerowy » Zasilacze » Recenzja Zalman ZM600-LX » Strona 5

Recenzja Zalman ZM600-LX

 

 
Opinia
 

Kategoria:
 
Producent:
 
Cena:
 
Rating
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
30 total ratings

 

Zalety


+cena
+stabilne napięcia
+sprawność
+niezłe okablowanie

Wady


-wbrew specyfikacji dwie linie 12V
- stosunkowo głośny przy pełnym obciążeniu(550W i więcej)


Kilka słów o teście

Postanowiliśmy zrobić recenzję któregoś z tańszych zasilaczy, chętnie wybieranych przez osoby które kupują komputer w przedziale cenowym 1500-3500zł i nie mają większych wymagań co do jednostki. Zapraszamy do recenzji.

0
Opublikowano 6 marca 2014 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Metodyka testów i urządzenia pomiarowe

Do pomiarów napięć wykorzystaliśmy multimetr cyfrowy Voltcraft VC250 ustawionym na zakres 20V.

Voltcraft VC250

Pobór energii mierzyliśmy miernikiem Voltcraft Energy Logger 4000.

Voltcraft Energy Logger 4000Pomiary przepływu powietrza wykonywaliśmy anemometrem CHY 360. Wynik jest najwyższym uzyskanym podczas testu, który trwał 16s. Odległość sondy od łopatek wentylatora wynosiła 1mm (symulacja pracy w obudowie zasilacza).

 

 

Do mierzenia poziomu głośności posłużył nam sonometr UNI-T UT-352. Charakterystykę pomiaru sonometru ustawiliśmy na „A” (sonometr będzie wyświetlał tylko te dźwięki, które jest w stanie usłyszeć nasze ucho, czyli z przedziału 20Hz – 20 kHz*). Czas próbkowania postanowiliśmy zostawić na wartości FAST, przez co sonometr będzie odświeżał pomiar co 125ms. Odległość sondy sonometru od zasilacza wynosiła 50cm.

Unit UT352 sonometr Tweaks.pl

Mamy trochę niezłego sprzętu pomiarowego, więc postanowiliśmy w pełni wykorzystać jego potencjał. Do tej pory do testów zasilaczy służyła nam platforma testowa składająca się ze zwykłego komputera dla gracza. Postanowiliśmy iść o krok dalej i od teraz każdy recenzowany przez nas zasilacz obciążał będzie własnoręcznie wykonany układ scalony.

Spis treści: Recenzja Zalman ZM600-LX

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)