Opublikowano 11 września 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Rożne » Robot-student w wykonaniu firmy Fujitsu. Czy jest to możliwe?
 
 

Robot-student w wykonaniu firmy Fujitsu. Czy jest to możliwe?

Ja robot
Ja robot

Ja robot

Ja, Robot” z Willem Smith’em w roli głównej, czy też „Terminator” z Arnoldem Schwarzenegger’em, to tylko science fiction. Dzisiaj, możemy spojrzeć rzeczywistości w prawdzie w oczy. Jak się okazuje w kierunku fabuły, tego filmu, postanowiła posunąć się firma Fujitsu, która planuje  stworzyć robota-studenta. Celem tej „metalowej konstrukcji”, byłoby teoretyczne dostanie się na uczelnie wyższe. Zadaniem robota jest, wtedy oczywiście przebrnięcie przez procedury rekrutacyjne.

Według informacji, pierwsze takie urządzenie powinno pojawić się w 2021 roku. Ówczesny robot, specjalizować miałby się w kierunkach ścisłych. Celem maszyny, podobnież miałoby  być zdanie wszystkich egzaminów, które potrzebne są w wydziale matematycznym na Uniwersytecie, który mieści się w Tokio.

Terminator

Zapewne pierwszymi problemami, z którymi będą musieli zmierzyć się naukowcy z firmy Fujitsu, to przystosowanie robota do „odczytywania” poleceń, które zawarte byłyby w arkuszu egzaminacyjnym. Jeśli udałoby się to, wówczas robot bez problemów przebrnąłby przez wszystkie zawarte w nim zadania.
Przedstawiciel Fujitsu, podkreśla jednak, iż  ” każdy etap wiąże się z szeregiem problemów praktycznych i teoretycznych, których pokonanie wymaga zastosowania różnorakich i współgrających ze sobą technologii”. Więc, to byłby nie jedyny problem.

W chwili obecnej, jednak nie wiadomo, jakie zastosowania praktyczne, posiadałby robot.

 

Źródło: conowego

Spis treści: Robot-student w wykonaniu firmy Fujitsu. Czy jest to możliwe?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

-Highlander-
 
Krótka, zwięzła i na temat:)