0
Opublikowano 2 listopada 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » Zalman wprowadza swoje najnowsze dzieci na salony
 
 

Zalman wprowadza swoje najnowsze dzieci na salony


ZALMAN wprowadził do sprzedaży serię pięciu ergonomicznych klawiatur skierowanych do różnych grup użytkowników. Modele multimedialne – ZM-K200M, ZM-K300M oraz ZM-K350M – przeznaczone są dla osób wykorzystujących komputer głównie do surfowania po Internecie czy używania pakietów biurowych. Użytkownicy ci z pewnością docenią dużą liczbę dodatkowych przycisków.
Klawiatura ZM-K400M to produkt typowo dla graczy. Zastosowano w niej programowalne, podświetlane przyciski, a także zadbano o efektowny, typowo gamingowy design. Ostatni z modeli, ZM-K500M, to mała klawiatura mechaniczna o bardzo wysokiej trwałości klawiszy, która ze względu na swoją konstrukcję również świetnie sprawdzi się w rozmaitych aplikacjach – zwłaszcza tych, które wymagają dużej responsywności i częstego wciskania tych samych klawiszy.Pomimo że model ZM-K200M to klawiatura multimedialna, ZALMAN także w jej przypadku zadbał o ułatwienia dla okazjonalnych graczy, dodając do zestawu 8 niebieskich, łatwo wymienialnych klawiszy kierunkowych (kursory oraz WSAD). Dodatkowe przyciski rozlokowano przy bocznych krawędziach. Z lewej strony klawiatury umieszczono przyciski do uruchamiania podstawowych aplikacji (klient pocztowy, kalkulator, przycisk Mój Komputer), a z prawej – do obsługi multimediów oraz pogłaśniania/ściszania. Klawiatura ma w sumie 114 klawiszy.

 

 

Model ZM-K300M cechuje się większymi wymiarami. Dodatkową powierzchnię wykorzystano na podpórkę oraz 20 przycisków funkcyjnych. Klawiatura ma niski, bardzo wygodny profil. Przy dolnej krawędzi umieszczono efektowne, podświetlane na niebiesko logo firmy ZALMAN. Podobnie jak w przypadku modelu ZM-K200M, do zestawu dołączono 8 klawiszy kierunkowych, zwiększających komfort podczas grania.

 

ZALMAN ZM-K350M to niewielka klawiatura, której niemal całą powierzchnię wykorzystano na przyciski. Model ten ma 8 przycisków multimedialnych umieszczonych po bokach. Klawiaturę cechuje ciekawy, oryginalny design – prosta budowa i ostre krawędzie nadają jej agresywny charakter. Środkowe pasy klawiszy (od Tab-Shift po 9-3 na klawiaturze numerycznej) umieszczono w niewielkim zagłębieniu.

 

 

Zalety modelu ZM-400G docenią przede wszystkim gracze. Zarówno przyciski multimedialne (7), jak również przyciski makro (5) można dowolnie programować za pomocą dołączonego oprogramowania. Co więcej, istnieje możliwość przełączania pomiędzy trzema przygotowanymi profilami makr. Za pomocą pokrętła można regulować jasność podświetlenia. Przycisk RB zmienia kolor diod – do wyboru jest niebieski oraz czerwony. Możliwe jest także całkowite wyłączenie podświetlenia.

 

ZALMAN ZM-K500 to bardzo atrakcyjna cenowo klawiatura mechaniczna. Jako że korzysta ona z mechanicznych przełączników do aktywacji klawiszy, jest bardzo trwała (nawet 20 000 000 wciśnięć) i gwarantuje duży komfort podczas pisania. Spora waga urządzenia (850 g) przy małych wymiarach zapewnia jego całkowitą stabilność. ZALMAN ZM-K500 to urządzenie szczególnie warte uwagi dla programistów i pracowników biurowych, którzy dużo piszą na komputerze.

Wszystkie klawiatury firmy ZALMAN mają dwustopniową regulację wysokości. Trwałość klawiszy z gumowymi membranami oceniana jest na 10 000 000 wciśnięć. Długość kabli połączeniowych (USB) to 1,5 m. Prezentowane klawiatury wykonane są z materiału typu ABS o dużej twardości i wysokiej odporności na obciążenia dynamiczne.

Specyfikacja:

Gwarancja i cena:
Sugerowane ceny detaliczne klawiatur ZALMANA z serii K wynoszą (ceny brutto):
– ZM-K200M – 21 zł
– ZM-K300M – 39 zł
– ZM-K350M – 35 zł
– ZM-K400G – 90 zł
– ZM-K500 – 170 zł

Klawiatury ZALMANA objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta.

Więcej informacji:
www.zalman.com

 

Źródło: Inf. prasowa

Spis treści: Zalman wprowadza swoje najnowsze dzieci na salony

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

-Highlander-
 
Krótka, zwięzła i na temat:)