12
Opublikowano 14 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Poprawa wyglądu » Zmiana ikon folderów
 
 

Zmiana ikon folderów


Jeżeli pragniesz dostosować wygląd poszczególnych folderów możesz to zrobić w łatwy sposób. Indywidualny, wyróżniający się wygląd ikony danego folderu wykonasz poprzez kliknięcie na niego myszką i wyboru z menu: Właściwości – Dostosowanie i przycisk: Zmień ikonę lub Wybierz obraz. Niestety dostęp do tego elementu nie jest możliwy dla wszystkich folderów (np. Program Files), dlatego czytając tą wskazówkę dowiesz się jak można zmienić ikonę w inny sposób.

  1. Utwórz plik tekstowy z zmień jego nazwę na desktop.ini.
  2. Aby dowiedzieć się jaką ikonę chcesz ustawić kliknij na jakiś folder np. Documents and Settings prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości. Teraz przejdź do zakładki Dostosowywanie i kliknij na przycisk Zmień ikonę…. Na liście ikon w pliku shell32.dll zapamiętaj kolejność wybranej ikony od początku listy licząc pionowo np. ikona pliku bez rozszerzenia – 1, ikona folderu – 4, ikona dysku – 9 itd.
  3. Do utworzonego wcześniej pliku desktop.ini wpisz:
    [.ShellClassInfo]
    IconFile=%SystemRoot%\system32\SHELL32.dll
    IconIndex=numer_ikony.
  4. Zapisz plik uwzględniając zmiany i przenieś go do folderu, którego chcesz zmienić ikonę.
Spis treści: Zmiana ikon folderów

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.3]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.