0
Opublikowano 11 października 2012 w Portal komputerowy » Wiadomości » ACAR Smart – podwójna listwa
 
 

ACAR Smart – podwójna listwaHSK Data, producent urządzeń przeciwprzepięciowych wprowadził na polski rynek „mądrą” listwę, która w prosty sposób pozwoli nam zaoszczędzić energię elektryczną. Pomysł jest banalny, a koszt zakupu listwy niewielki.

 

Acar Smart to listwa zabezpieczająca przed skutkami wyładowań atmosferycznych oraz przepięć w sieci elektrycznej. Wyposażona jest w dwa niezależne wyłączniki, dzięki którym można w łatwy sposób wyłączyć nieużywane odbiorniki bez wyciągania wtyczek z gniazda sieciowego.

Do listwy Acar SMART możemy jednocześnie podłączyć 6 urządzeń, zapewniając im ochronę przeciwprzepięciową. Ponieważ listwa posiada dwa tory gniazd zasilanych niezależnie, jednym ruchem możemy wyłączyć  do 3 urządzeń na raz, odcinając w ten sposób zasilanie urządzeń, których nie używamy.

Jak to wygląda w praktyce? Do listwy mamy podłączone urządzenia typu: telewizor, kino domowe oraz tuner telewizyjny z nagrywarką. Kiedy przestajemy korzystać z TV lub kina domowego wyłączamy linię (tych) urządzeń aby nie pobierały prądu w trybie stand by. Drugi rząd gniazd na listwie SMART pozostaje włączony po to by tuner telewizyjny mógł się załączyć  w celu nagrania zaprogramowanego przez użytkownika programu telewizyjnego.

Acar SMART posiada sygnalizację poprawności pracy ochrony przeciwprzepięciowej, zwiększającej bezpieczeństwo użytkowania. Listwa została zaopatrzona w dwa podświetlane włączniki, informujące o obecności napięcia w dwóch niezależnych grupach gniazdach zasilających. Pod listwą użytkownik znajdzie możliwość do odpowiedniego ułożenia sznura sieciowego. Kolejną zaletą są  małe gabaryty listwy SMART. Producent postarał się, aby do tak małego urządzenia podpiąć zasilanie dla sześciu niezależnych odbiorników.

Oprócz 5 letniej gwarancji, produkt został objęty programem ubezpieczenia do kwoty 7000 zł (szczegóły na stronie producenta). Cenę detaliczną ustalono na 59 zł za wersję z kablem 1,5 m
oraz 65 zł za model z3 m kablem zasilającym.

 

Cechy urządzenia:
– małe gabaryty
– obudowa z samogasnącego tworzywa sztucznego
– kołki ochronne gniazd połączone z przewodem ochronnym
– 2 podświetlane wyłączniki załączające grupy gniazd sieciowych
– 6 gniazd sieciowych 10/16A ze stykiem ochronnym (po 3 gniazda załączane oddzielnymi   wyłącznikami)
– otwory do mocowania oraz 3 możliwe kierunki ułożenia sznura sieciowego
– dostępny w kolorze czarnym lub szarym
– 3+3  szybkie wyłączanie połowy odbiorników
– sygnalizacja ochrony przeciwprzepięciowej
– ubezpieczenie do 7000zł*
– dostępne długości kabla: 1.5m, 3m

*Suma gwarancyjna 2 000 000 zł zgodnie z umową ubezpieczenia potwierdzoną polisą i ogólnymi warunkami ubezpieczenia dostępnymi na stronie www.hsk.com.pl

 

Źródło: HSK Data

Spis treści: ACAR Smart – podwójna listwa

[Głosów: 0   Average: 0/5]

bonobo