Portal komputerowy » od 200 do 300zł » Fractal Design Core 500 – test obudowy mini-ITX » Strona 2

Fractal Design Core 500 – test obudowy mini-ITX

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
7 total ratings

 



Kilka słów o teście

Ostatnio producenci coraz częściej chwalą się konstrukcjami typu „cube”. Są to obudowy w kształcie przynajmniej zbliżonym do kostki. Jedną z nowszych konstrukcji tego typu jest obudowa Fractal Design Core 500. Jak wypadnie w testach? Przekonamy się.

0
Opublikowano 4 kwietnia 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Fractal Design Core 500 z zewnątrz

Nikogo zapewne nie zdziwi to, że Core 500 wpisuje się w trend minimalistycznych obudów Fractal Design. Minimalizm to słowo klucz dla projektantów tegoż szwedzkiego producenta. Swoją drogą jest to jeden z wielu powodów, dla których firma posiada tak szerokie grono sympatyków.

Fractal Design Core 500 wygląd obudowy

 

Frontowy panel wykonano z plastiku, który ma za zadanie imitować szczotkowane aluminium. Trzeba przyznać – świetnie się spisuje. Jest odpowiednio trwały i nie ugina się nawet przy użyciu siły. Takie wykończenie nadaje obudowie klasy oraz prezentuje się urokliwie. U dołu zamieszczono dość dyskretnie logo Fractal Design. Chcieliśmy jeszcze wspomnieć, że na froncie producent przewidział miejsce na jeden napęd 5,25″.

Fractal Design Core 500 front obudowy

Panel I/O przeniesiono na górę obudowy. Składa się on z włącznika, przycisku reset, dwóch złączy jack i dwóch gniazd USB 3.0

Fractal Design Core 500 panel I/O

Na topie obudowy wycięto otwory wentylacyjne. Przed kurzem zabezpiecza filtr siatkowy, który dość sprytnie trzyma się na magnesach. Chcieliśmy jeszcze wspomnieć, że fabrycznie producent przewidział tu możliwość instalacji dwóch wentylatorów 120/140mm.

Fractal Design Core 500 top obudowy

W bocznych panelach również wycięto otwory wentylacyjne.

Fractal Design Core 500 otwory wentylacyjne z boku obudowy

Fractal Design Core 500 otwory wentylacyjne z boku obudowy

Fractal Design Core 500 panel obudowy filtry przeciwkurzowe Fractal Design Core 500 otwory wentylacyjne

 

Z tyłu fabrycznie zamontowano wentylator 140mm. Jest to śmigło z nowej serii szwedzkiego producenta – Silent Series R3. Jego maksymalna prędkość wynosi 1000rpm. Jeśli chodzi o sloty rozszerzeń, to producent wstawił dwa śledzie.

Fractal Design Core 500 tył

Zasilacz montuje się tutaj nieco inaczej, bo z przodu obudowy. Bez obaw, producent świetnie rozwiązał problem zasilania. Z tyłu ulokowano wejście na wtyk zasilający, z którego wyprowadzono kabel. Ten przewód należy podłączyć do zasilacza. Aby zasilacz otrzymywał prąd należy do wspomnianego wtyku podłączyć przewód zasilający.

Fractal Design Core 500 przewód zasilający

Na spodzie obudowy możemy znaleźć filtr przeciwkurzowy wentylatora zasilacza oraz cztery nóżki wyposażone w antypoślizgowe podkładki.

 

Spis treści: Fractal Design Core 500 – test obudowy mini-ITX

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzy



Dodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)