8
Opublikowano 10 marca 2012 w Portal komputerowy » Systemy Operacyjne » Windows XP » Przyspieszanie » Wyłączenie pliku wymiany (SWAP)
 
 

Wyłączenie pliku wymiany (SWAP)Jeżeli posiadasz szybką pamięć RAM co najmniej 2048 MB lub więcej możesz wyłączyć pamięć wirtualną – plik pagefile.sys. Przy takiej ilości pamięci możesz pokusić się o wyłączenie dodatkowej pamięci znajdującej się na dysku, ponieważ odczytywanie danych z dysku twardego trwa dużo wolniej niż z pamięci RAM. Poza tym plik pagefile.sys zajmuje przynajmniej tyle miejsca na dysku ile mamy pamięci RAM. Wyłączając plik wymiany wszystkie dane będą przechowywane w pamięci co w niektórych zastosowaniach znacznie przyspieszy komputer.

  1. Uruchom Edytor rejestru.
  2. Przejdź do klucza
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management].
  3. Kliknij dwukrotnie na „DisablePagingExecutive” i wpisz 1.
  4. Teraz wartość „LargeSystemCache” którą także ustaw na 1.
  5. Uruchom ponownie komputer.

wyłącz cachowanie 
plików , Wyłączenie pliku wymiany SWAP,DisablePagingExecutive
Uwagi:
Doświadczenia wykazały, że system Windows w pamięci SWAP lokuje najczęściej modyfikowane pliki, z których korzysta praktycznie w każdym momencie. Wyłączając obsługę pamięci wirtualnej, pliki te lokowane są w pamięci RAM. Częste odwołania do zawartości RAM i plików o szczególnej wartości dla systemu może skutecznie opóźnić nam odczyt innych danych. Jest to szczególnie uciążliwe w grach, gdzie często odwołujemy się do pamięci RAM, a tym czasem w kolejce czekają procesy systemowe. Jeżeli zauważyłeś odwrotny skutek od zamierzonego, przywróć domyślne ustawienia, kasując powyższe klucze, lub nadając im wartość: 0. Warto też wspomnieć o szczególnym wypadku, gdy naszej pamięci RAM może być nie wystarczająco do obsługi systemu i aplikacji uruchomionych w systemie. W tym wypadku pojawi się komunikat o zbliżającym się wyczerpaniu dostępnego miejsca w pamięci. Jeżeli go zignorujemy narazimy się na krach systemu!

Spis treści: Wyłączenie pliku wymiany (SWAP)

Słowa kluczowe: jak wyłaczyc swap, scrypt wyłaczenie wirtualnego systemu, windows 10 plik wymiany czy wyłączyć, wyłaczenie pliku wymiany, dlaczego nie zaleca się całkowitego wyłączenia pliku wymiany, wylaczenie pliku wymiany, plik wymiany wyłączyć?, dlaczego nie zaleca się całkowitego wyłączenia pliku wymiany?, wyłączanie pliku wymiany windows 10, wyłączanie pliku wymiany

[Głosów:18    Średnia:2.7/5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.