Polecane
 

Portal komputerowy » Różne artykuły » Sprzęt komputerowy » Test Fractal Design Newton R3 600W – recenzja zasilacza klasy premium

Test Fractal Design Newton R3 600W – recenzja zasilacza klasy premium

 

 
Overview
 

Producent:
 
Cena:
 
Moc: ,
 
criteria 1
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
125 total ratings

 

Plusy


+cena,
+świetna budowa elektryczna,
+bardzo wysoka sprawność,
+długie i bogate okablowanie,
+5 lat gwarancji,
+kultura pracy,
+opaski zaciskowe w komplecie,

Minusy


nie znaleziono


Bottom Line

Nikomu chyba nie trzeba mówić jak ważnym komponentem w komputerze jest zasilacz. To on przemienia prąd zmienny (taki, jaki jest w gniazdku) na stały umożliwiając pracę reszcie podzespołów. Dzisiaj przyglądniemy się zasilaczowi od szwedzkiej firmy Fractal Design, a dokładniej modelowi Newton R3 600W.

0
Opublikowano 28 listopada 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Wnętrze

Grzechem byłoby nie zerknąć do zasilacza z najwyższym certyfikatem. Was jednak przestrzegamy przed tym, ponieważ jedną śrubkę przykrywa plomba gwarancyjna, a więc szkoda jest pożegnać się z  tak długą, 5 letnią gwarancją.

Na wtyku AC są dwa kondensatory X, tyle samo Y, cewka oraz warystor. Nie powinno być zatem problemów z zakłóceniami i śmiało możemy podłączać komponenty do Newtona R3 600W, ba nawet wszystko będzie dobrze przy podpięciu PC z testowanym zasilaczem do jednej listwy zasilającej z monitorem czy telewizorem. Wszystkie elementy zostały przykryte schludną, plastikową osłoną antystatyczną.

Fractal Design Newton R3 600W wtyk AC wnętrze

Kolejny etap filtrowania to dwa kondensatory Y, trzy X, oraz kolejny warystor.

Fractal Design Newton r3 600W 2-gi etap filtrowaniaGłówny kondensator dostarczyła japońska firma Nippon Chemi Con, ma on pojemność 390 µF pod napięciem 400V. Maksymalna temperatura pracy to 105 st.C.

Fractal Design Newton r3 600W kondensator

Nie znajdziemy tu  trzech dławików sugerujących niezależną regulację napięć, ale za  to jest coś o nazwie DC-DC, którego moduły znajdują się w płytce wkręconej w radiator. W czym lepsze jest DC-DC od niezależnej regulacji napięć? DC-DC umożliwia uzyskanie lepszej sprawności, przy niemal identycznym tętnieniu napięć co w oddzielnej regulacji.

Fractal Design Newton r3 600W wnętrze

Nie mamy zastrzeżeń co do jakości lutów w panelu modularnym.

Fractal Design Newton r3 600W panel modularny

Oczywiście zgodnie z tabliczką znamionową mamy jedną linię 12V. Zauważyliśmy też, że wentylator jest odpinany.

Fractal Design Newton R3 wentylator

Spis treści: Test Fractal Design Newton R3 600W – recenzja zasilacza klasy premium

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)