Portal komputerowy » Myszki » Test Microsoft Mobile Mouse 6000 – recenzja myszy

Test Microsoft Mobile Mouse 6000 – recenzja myszy

 

 
Opinia
 

Rodzaj:
 
Cena:
 
Zastosowanie: ,
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
1 total rating

 Kilka słów o teście

Do naszej redakcji trafiła niedawno bezprzewodowa mysz Microsoftu z serii Mobile Mouse 6000.

0
Opublikowano 19 marca 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Do naszej redakcji trafiła niedawno mysz Microsoftu z serii Mobile Mouse 6000. Jak sama nazwa wskazuje, produkt ten jest skierowany przede wszystkim dla użytkowników przenośnych komputerów. Jakie udogodnienia przygotował Microsoft dla posiadaczy bezprzewodowej, optycznej myszki dowiecie się z poniższej recenzji.

W skład zestawu wchodzi podręcznik użytkowania firmy Microsoft, instrukcja szybkiej obsługi – Quick Start Guide, bateria AAA firmy Energizer oraz płyta CD wraz z oprogramowaniem Microsoft IntelliPoint.

Microsoft Mouse 6000, test Microsoft Mobile Mouse 6000

Test Microsoft Mobile Mouse 6000

Czarna połyskująca obudowa z plastiku ze srebrnymi wstawkami sprawia na pierwszy rzut oka nieprzekonujące wrażenie. Wydaje się, że farba pokrywająca myszkę odpadnie po tygodniu, a obudowa porysuje się przy pierwszej okazji… nic bardziej mylnego! Okazuje się, że wykorzystanie najtańszego surowca, jak plastiku, jest zamierzonym celem mającym zmniejszyć wagę myszki. Ponadto wielotygodniowe intensywne użytkowanie gryzonia udowodniło, że produkt jest solidnie wykonany. Kilkukrotne upadki z wysokości nie spowodowały szkód, poza drobnym zadrapaniem obudowy.

wymiary Microsoft Mobile Mouse 6000, recenzja Microsoft Mobile Mouse 6000

wymiary Microsoft Mobile Mouse 6000

Prostokątny kształt myszki bez szczególnego wyprofilowania pozwala na w miarę wygodną pracę dla osób zarówno prawo jak i leworęcznych. O tym, że produkt został stworzony właśnie pod kątem uniwersalności, stanowi fakt, że dodatkowe przyciski zostały umieszczone po obu bokach myszki. Ponadto boki urządzenia zostały zabezpieczone gumowym filcem, dzięki czemu mysz solidnie trzyma się dłoni, a materiał dodatkowo absorbuje pot, dzięki czemu na myszce praktycznie nie da się zauważyć odcisków dłoni.

recenzja Microsft Mobile Mouse 6000

recenzja Microsft Mobile Mouse 6000

Od spodu mysz została zaopatrzona w dwa plastikowe paski, które mają za zadanie ułatwić przesuwanie myszki po różnych materiałach. Rozwiązanie bardzo korzystne i nie musimy się martwić nad konserwacją gumek antypoślizgowych. Dodatkowo znajduje się jeszcze przycisk do włączania i wyłączania myszki, synchronizacji z nadajnikiem oraz miejsce na baterię AA i niewielki nadajnik.

recenzja Microsft Mobile Mouse 6000, Microsft Mobile Mouse 6000

wymienna bateria w Microsft Mobile Mouse 6000

Praca urządzenia

Mysz jest gotowa do pracy w ciągu niespełna minuty od podłączenia odbiornika do komputera. Jego niewielki rozmiar z pewnością docenią użytkownicy laptopów, którzy mogą bezpiecznie przenosić sprzęt bez wyjmowania nadajnika z portu USB. Mysz komunikuje się z nadajnikiem poprzez sieć WiFi (2.4 Ghz), dzięki czemu posiada bardzo dobry zasięg nawet z odległości ponad 5 metrów. Ponadto pozwala na nieprzerwaną pracę pomimo przeszkód na drodze odbiornik-myszka. Instalacja dodatkowego oprogramowania IntelliPoint nie jest konieczna do pracy z systemem Windows, ale umożliwia dostosowanie przycisków myszki i suwaka do własnych potrzeb.

Intelli Mouse Microsoft software, oprogramowanie IntelliPoint

oprogramowanie IntelliPoint

Niestety niewielki rozmiar myszki zmusił Microsoft do ograniczenia liczby przycisków do dwóch standardowych, trzeciego ukrytego w kółku przewijania myszki oraz kolejnych dwóch po bokach urządzenia. Kółko przewijania pracuje gładko bez charakterystycznego dźwięku przesuwania scrolla, nie ma efektu akceleracji i umożliwia przewijanie w 4 kierunkach. Rozmieszczenie dodatkowych przycisków nie jest zbyt ergonomiczne i dostęp do jednego z nich jest niepraktyczny przy takim kształcie gryzonia, także można powiedzieć, że mysz posiada niezbędne minimum dodatkowych przycisków.

Na pewno nie jest to sprzęt dla zapaleńców gier komputerowych – do takich zastosowań Microsoft przygotował inne serie myszek zaopatrzone w dziesiątki dodatkowych, programowalnych przycisków. Przy normalnych zastosowaniach, czyli do przeglądania Internetu czy codziennej pracy na komputerze mysz znakomicie spełnia swoją rolę. Jednak niewielki jej rozmiar i przeciętna ergonomia dopasowania do kształtu dłoni dla niektórych użytkowników komputerów może stanowić istotną wadę.

Mysz jest wyjątkowo energooszczędna. Do pracy wymaga zaledwie jednej baterii AA, która pozwala na działanie przez kilka kolejnych miesięcy. Jest to imponujący wynik biorąc pod uwagę czas pracy desktopowych myszek Microsoftu. O stanie pracy myszki i wskaźniku naładowania baterii informuje niewielka dioda ukryta pomiędzy scrollem myszki, a przyciskami.

Laser BlueTrack ma za zadanie działać na praktycznie każdej powierzchni. Trudno było znaleźć materiał, który uniemożliwiłby pracę myszki, bo laser w jaki zostało zaopatrzone urządzenie sprawuje się doskonale na każdej powierzchni, również szkle.

Opinia

Produkt Microsoftu można polecić każdemu kto ceni sobie mobilność i niezawodność. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi odbiornika, długotrwałej pracy na jednej baterii oraz lekkich materiałów, z których została wykonana mysz, produkt ten z pewnością przypadnie do gustu fanom mobilności. Do wad należy zaliczyć przeciętny design urządzenia sprawiający mylne wrażenie niskiej jakości konstrukcji oraz niezbyt ergonomiczny kształt, do którego trzeba się przyzwyczaić. Cena myszki wynosząca 120 złotych jest jak najbardziej niewygórowana przy jej możliwościach pracy. Mysz Microsoft Wireless Mobile Mouse 6000 otrzymuje pozytywną rekomendację serwisu Tweaks.pl.

Spis treści: Test Microsoft Mobile Mouse 6000 – recenzja myszy

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)