Portal komputerowy » Myszki » Test myszki Microsft SideWinder X8

Test myszki Microsft SideWinder X8

 

 
Opinia
 

Rodzaj:
 
Cena:
 
Zastosowanie:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


User Rating
4 total ratings

 Kilka słów o teście

W tej recenzji przeczytacie co nieco na temat ostatniej nowości na rynku komputerowym – myszce wydanej przez Microsoft o nazwie SideWinder X8. Mycha zapakowana jest w bardzo solidne pudełko, podobne do tego jak w przypadku klawiatury SIDEWINDER X6, z tą różnicą, że na opakowaniu znajdziemy tym razem polskie opisy. Zawartość opakowania bogata jak na tą […]

0
Opublikowano 19 marca 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

W tej recenzji przeczytacie co nieco na temat ostatniej nowości na rynku komputerowym – myszce wydanej przez Microsoft o nazwie SideWinder X8. Mycha zapakowana jest w bardzo solidne pudełko, podobne do tego jak w przypadku klawiatury SIDEWINDER X6, z tą różnicą, że na opakowaniu znajdziemy tym razem polskie opisy. Zawartość opakowania bogata jak na tą cenę przystało (99$ sugerowana cena producenta). Prócz myszki, znajdziemy tu również obszerną instrukcję obsługi, akumulatorek (zamiast zwykłej baterii), a także coś rzadko spotykanego – stację dokującą będącą jednocześnie odbiornikiem, gdyż myszka jest bezprzewodowa.

mysz microsoft SideWinder X8, Recenzja myszy Microsft SideWinder X8, mysz Microsft SideWinder X8, Microsft SideWinder X8

Recenzja myszy Microsft SideWinder X8

O sprzęcie
Myszka posiada bardzo innowacyjny wygląd nie zapominając o ergonomiczności. Na uwagę zasługuje duża ilość klawiszy funkcyjnych. Można spokojnie zaryzykować stwierdzenie, że sprzęt ten jest stworzony dla graczy oraz perfekcjonistów, gdyż rozdzielczość sięga wartości aż 4000 DPI (ilość punktów wyczuwalnych przez myszkę na cal długości). Rozdzielczość możemy błyskawicznie zmieniać za pomocą 3 przycisków znajdujących się na myszce. Każda zmiana rozdzielczości sygnalizowana jest na małym ekranie, który znajduje się po lewej stronie myszki. Poza tym mamy do dyspozycji scroll, trzy przyciski funkcyjne z lewej strony, a na środku klawisz szybkiego dostępu do ulubionej aplikacji (możemy ją zdefiniować w panelu sterowania myszą).

Ciekawostką jest technologia BlueTrack zastosowana w tym urządzeniu. Dzięki niej myszkę możemy używać praktycznie na każdym podłożu (oprócz szkła przeźroczystego) np. na pościeli czy nawet ścianie. Mysz komunikuje się ze stacją nadawczą poprzez fale WiFi (częstotliwość 2,4Ghz), które charakteryzują się wysoką niezawodnością i nie powinnyśmy się spotkać z problemem tzw. szumu elektromagnetycznego. Zasięg myszy jednak trochę rozczarowuje – z moich testów wynika, że możemy liczyć na 100% dokładności do odległości trzech metrów od odbiornika.

Mysz SideWinder X8 Microsoft, Test Microsft SideWinder X8

Mysz SideWinder X8 Microsoft

 

Mysz SideWinder X8 Microsoft, Test Microsft SideWinder X8

Wymiary myszy SideWinder X8 Microsoft

 

Stacja dokująca
W zestawie otrzymujemy stację dokującą, która jest równocześnie odbiornikiem. Gdy akumulator w naszej myszce się wyczerpie, rozwijamy kabelek ze stacji dokującej i podpinamy do myszki – możemy wtedy swobodnie dalej korzystać z urządzenia, które jednocześnie jest ładowane. Słaby poziom akumulatora zostanie zasygnalizowany na tym samym ekranie LCD, na którym pokazywana jest aktualnie wybrana rozdzielczość. O stanie ładowania baterii również poinformuje w tym miejscu stosowna ikona.

 

panel lcd sidewinder x8 Microsoft, Test Microsft SideWinder X8

panel lcd w SideWinder X8 Microsoft

Myszka w praktyce
Mysz SideWinder X8 – jak już wspominałem – w pełni nadaje się dla graczy, którzy dbają o to, aby każdy najmniejszy ruch myszką był odzwierciedlony w grze. Wszystko to dzięki wysokiej rozdzielczości regulowanej zgodnie z potrzebami. W grach różnego typu, sprzęt spisuje się znakomicie. Szybkość raportowania wynosi aż 500 Hz, co totalnie dysklasyfikuje nawet najlepsze myszy na złącze PS2. Zapomnieć możemy o jakiejkolwiek akceleracji wstecznej (przeskakiwanie kursora), przerywaniu komunikacji itp. Przypominam, że jest to mysz bezprzewodowa. Myszka bardzo dobrze leży w dłoni, więc nawet po bardzo długim użytkowaniu dłoń nie męczy się. Baterie umożliwiają do 30 godzin ciągłej pracy – jednak ze względów zdrowotnych nie polecamy tego testować, zwłaszcza w jednej próbie ;-).

 

profil myszki sidewinder x8 Microsoft, recenzja SideWinder X8, SideWinder X8

profil myszki SideWinder X8 Microsoft

 

Podsumowanie
Mysz SideWinder X8 jest godna polecenia – korzystając z niej praca przy komputerze to czysta przyjemność, a dzięki dużym możliwościom konfiguracyjnym, gryzoń znacznie ułatwia codzienną pracę z komputerem. Cieszy technologia BlueTrack, tylko czy tak na prawdę ktoś z nas za podkładkę używa ścianę lub kawałek kołdry? 😉 Mimo wszystko optyka myszki jest bardzo precyzyjna, dzięki czemu urządzenie możemy zastosować do profesjonalnych zadań, takich jak np. obróbka grafiki. O tym, że Microsoft dba o swoich klientów świadczy długi okres gwarancji, który w tym przypadku wynosi aż 3 lata!

Platforma testowa:

 •  Intel i7 920
 •  Asus P6T Deluxe V2
 •  GeForce GTX 275
 •  6GB RAM OCZ
 •  Windows 7

Wymagania:

 •  komputer PC ze złączem USB
 •  Windows XP/VISTA/7
Spis treści: Test myszki Microsft SideWinder X8

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.


0 komentarzy


 1.  
  Borysewicz

  Bardzo ciekawa recenzja obudowy.
 2.  
  Malik

  dobra optyka w myszkach się przydaje. Jak np. nie masz podkładki, a stół jest… brudny (:-)). Dobra robota ze strony MS

Dodaj komentarz


(required)