0
Opublikowano 26 lutego 2013 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » ASUS GeForce GTX Titan – nowy gracz w tytanowej wojnie
 
 

ASUS GeForce GTX Titan – nowy gracz w tytanowej wojnie


Tuż po oficjalnej premierze GeForce® GTX Titan opartej na architekturze NVIDIA® Tesla K20X firma ASUS zapowiedziała wprowadzenie swojej autorskiej wersji. Jest to najpotężniejsza karta graficzna na rynku z pojedynczym procesorem graficznym, wykorzystująca technologię NVIDIA® GPU Boost 2.06GB pamięci GDDR5 i intuicyjnym rozwiązaniem ASUS GPU Tweak.

Karta została zoptymalizowana do pracy z technologią DirectX® 11.1 i złączem PCI Express 3.0. Jej pojedynczy procesor graficzny taktowany jest zegarem 876MHz, co możliwe było dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA® GPU Boost 2.0. ASUS GeForce® GTX Titan oferuje 6GB pamięci GDDR5 taktowanej zegarem 6000MHz. Zapewnia zaawansowaną moc obliczeniową grafiki, która pozwala w pełni cieszyć się grami i multimediami nowej generacji wykraczającymi poza jakość Full HD 1080p. Do ASUS GeForce® GTX Titan dołączone jest narzędzie GPU Tweak, które umożliwia użytkownikom łatwą modyfikację parametrów za pomocą złożonego, ale jednocześnie przejrzystego interfejsu.ASUS GeForce GTX Titan - nowy gracz w tytanowej wojnie 1

Zastosowane technologie

Technologia NVIDIA® GPU Boost 2.0 zwiększa możliwości taktowania rdzenia przy jednoczesnym zachowaniu stabilności i wydajności chłodzenia. Pozwala ona użytkownikom zmieniać prędkość taktowania i profile poboru mocy oraz kontrolować temperaturę procesora graficznego.

Dołączone do karty ekskluzywne narzędzie ASUS GPU Tweak oferuje wiele opcji modyfikacji ustawień takich parametrów jak: taktowanie rdzenia i pamięci, napięcia oraz prędkości wentylatorów. Narzędzie umożliwia również tworzenie różnych profili dedykowanych danej grze czy aplikacji. Najnowsza wersja GPU Tweak została opracowana w oparciu o testy na różnych kartach graficznych ASUS. Intuicyjny i przyjazny interfejs pozwala na pełną kontrolę i wykorzystanie możliwości kart ASUS GeForce® GTX Titan. Poradzi sobie z nim każdy – zarówno entuzjasta, jak i osoba początkująca.

Wydajność graficzna na poziomie superkomputerów

ASUS GeForce GTX Titan - nowy gracz w tytanowej wojnie 2Karta ASUS GeForce® GTX Titan oparta jest na architekturze NVIDIA® Tesla K20X. Tego typu karty są często wykorzystywane w superkomputerach mających profesjonalne zastosowanie w grafice, designie i badaniach. Nowa propozycja dla konsumentów posiada 2688 rdzeni CUDA oraz interfejs pamięci 384-bit. Jest to karta dla graczy i entuzjastów, którzy chcą cieszyć się rozrywką nowej generacji.

Specyfikacja

Model GTXTITAN-6GD5
Silnik graficzny GeForce® GTX Titan
Rdzenie CUDA 2688
Magistrala PCI Express 3.0
OpenGL OpenGL 4.3
Pamięć grafiki 6GB GDDR5
Taktowanie przyspieszone GPU 876MHz
Taktowanie podstawowe GPU 837MHz
Taktowanie pamięci 6000MHz (1500MHz GDDR5)
Interfejs pamięci 384-bit
Wyjścia 1 x dual-link DVI-I1 x dual-link DVI-D1 x HDMI1 x DisplayPort

Zgodność z HDCP

Wymiary 10,5 x 4,38 x 1,5 cali

Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.

Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie http://pl.asus.com/

Spis treści: ASUS GeForce GTX Titan – nowy gracz w tytanowej wojnie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

prasowe