Polecane
 

Portal komputerowy » Akcesoria » Nakładki Windows » UxStyle Core 0.2.1.1

UxStyle Core 0.2.1.1

 

 
Download
 

Kategoria:
 
Licencja:
 
Rating
 
 
 
 
 
4/5


User Rating
no ratings yet

 

System: Windows XP
Wstępniak

Podobnie jak w Allure program odblokowuje nakładanie nieoficjalnych stylów wizualnych bez patchowania plików systemowych jak np. VistaGlazz i podobne. Program lokuje się w pamięci i modyfikuje ustawienia poprzez własny sterownik i usługę „Unsigned Themes”. Narzędzie działa na kilku platformach, a sterownik UxStyle jest podpisany cyfrowo, więc jego aplikowanie na edycjach 64-bit Vista i 7 nie […]

0
Opublikowano 20 maja 2012 Spis treści:

 
Opis programu
 
 

Podobnie jak w Allure program odblokowuje nakładanie nieoficjalnych stylów wizualnych bez patchowania plików systemowych jak np. VistaGlazz i podobne. Program lokuje się w pamięci i modyfikuje ustawienia poprzez własny sterownik i usługę „Unsigned Themes”. Narzędzie działa na kilku platformach, a sterownik UxStyle jest podpisany cyfrowo, więc jego aplikowanie na edycjach 64-bit Vista i 7 nie stanowi utrudnienia(na razie nie ma możliwości uruchomienia na systemach XP/2003 x64).

Program jest planowany w dwóch wersjach: darmowej Core oraz płatnej WithinWindows Premium. Core udostępnia tylko odblokowywanie nakładania stylów, natomiast Premium będzie mieć dodatkowy menedżer stylów wizualnych i korektę nazewniczą stylów. Aktualnie jest pierwsza wersja Core beta. Program nie ma interfejsu. Wystarczy tylko zainstalować (w paczce są wersje odpowiednio dla 32-bit i 64-bit) i załadować przykładowy styl nieoficjalny przez dwuklik na plik *.msstyles (niestety nazwy stylów nie są skorygowane – patrz o co chodzi w opisie DeskHack). Program nie wymaga, by styl był umieszczony w standardowej lokalizacji przewidywanej przez Windows, aczkolwiek niektóre style mogą być uzależnione od tej lokalizacji i w razie problemów należy wypróbować klasykę: C:\WINDOWS\Resources\Themes.

Uwaga: Aktualna wersja wymaga drobnej ręcznej korekty za pomocą dwóch poleceń w CMD, by zapobiec niestartowaniu usługi po uruchomieniu ponownym komputera i przestawianiu na styl Klasyczny patch. W przypadku gdy w services.msc usługa „Unsigned Themes” będzie zwracała błąd uruchomienia punktujący „side-by-side” należy zainstalować [Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package.

Spis treści: UxStyle Core 0.2.1.1

1416
 


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)