Portal komputerowy » dyski przenośne » Adata HD830 2TB – test pancernego dysku przenośnego! » Strona 3

Adata HD830 2TB – test pancernego dysku przenośnego!

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 

Zalety


+obudowa wykonana z aluminium,
+bardzo wysoka odporność na czynniki zewnętrzne,
+3 lata gwarancji

Wady


- cena mogłaby być nieco mniejsza


Kilka słów o teście

Wiele danych jest po prostu bezcennych – kto w końcu by się ośmielił przełożyć na pieniądze wartość zdjęć z wakacji? Do przechowywania takich własnie rzeczy został stworzony bohater dzisiejszego testu – Adata HD830 – pancerny nośnik, któremu nie straszne są upadki czy nawet… zanurzenie w wodzie! Zapraszamy do recenzji.

0
Opublikowano 11 lipca 2019 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Adata HD830 – testy

Transfery są w porządku jak na realia HDD. Nośnik co prawda nie należy do demonów prędkości, ale pamiętajmy, że nikt nie kupuje dysku twardego do bicia rekordów transferów danych. Zarzucanie „talerzowcom” powolności brzmi trochę jak narzekanie na to, że autobus jest wolniejszy od samochodu osobowego.

Postanowiliśmy jeszcze sprawdzić jak dysk wypadnie w nieco bardziej realistycznych zastosowaniach. Transfer losowy na poziomie około 30MB/s to nic wielkiego w dzisiejszych czasach. Jednak jest to na tyle dużo by umożliwić komfortowe korzystanie z dysku jako magazyn na dane. Testowany nośnik bez problemu poradzi sobie z odtwarzaniem filmu 4K. Dodatkowo sprawdziliśmy czy dysk sprosta wyzwaniu pracy jako zewnętrzna pamięć na gry na konsolę PlayStation 4. Czas ładowania był w przybliżeniu taki sam na testowanym dysku jak i tym wbudowanym w konsolę. Ponadto w przypadku gier takich jak Wiedźmin 3 i GTA 5 nie zauważyliśmy problemu z doczytywaniem tekstur co oznacza, że dysk radzi sobie całkiem nieźle w realnych zastosowaniach.

Spis treści: Adata HD830 2TB – test pancernego dysku przenośnego!

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)