Portal komputerowy » dyski przenośne » Test Seagate Slim Portable 500 GB – stylizacja dysku przenośnego idealna do ultrabooka » Strona 3

Test Seagate Slim Portable 500 GB – stylizacja dysku przenośnego idealna do ultrabooka

 
dysk Seagate Slim Portable 500GB
dysk Seagate Slim Portable 500GB
dysk Seagate Slim Portable 500GB

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 

Zalety


+ atrakcyjny wygląd
+ niewielka waga
+ cicha praca
+ cena

Wady


- nie zanotowano


Kilka słów o teście

Seagate przygotował dla nas nie małą gratkę – niezwykle cienki i lekki dysk SLIM PORTABLE o pojemności ponad pół terabajta. Dysk świetnie komponuje się z nowoczesną stylizacją ultrabooków.

0
Opublikowano 18 listopada 2013 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Opakowanie i wygląd

Do naszej redakcji trafił zupełnie nowy dysk od Seagate, zapakowany w niewielkie tekturowe pudełko z naniesionymi podstawowymi informacjami o produkcie.
dysk Seagate Slim Portable 500GB opakowanie
Choć nie mamy wglądu do zawartości pudełka to z boku zamieszczono zdjęcie 1:1 widoku dysku z profilu. Wysokość 9.5mm dla dysku o pojemności ponad 500 GB to świetny wynik!
dysk Seagate Slim Portable 500GB rozmiar2
Na odwrocie znalazły się informacje o oprogramowaniu załączonym do dysku. Do dyspozycji mamy kreator kopii zapasowych w Windows oraz danych z portali społecznościowych Facebook i Flickr.
dysk Seagate Slim Portable 500GB opakowanie spód

Zawartość pudełka

Po rozpakowaniu urządzenia naszym oczom ukazał się dysk zabezpieczony plastikowym wtłoczeniem wraz z dwiema instrukcjami odnośnie jego użytkowania i gwarancji. Przesłany do redakcji model posiadał gwarancję tylko na 2 lata, ale przez wgląd że informacja o niej została „doklejona” to na rynku powinny się pojawić również urządzenia z dłuższym okresem gwarancyjnym.
dysk Seagate Slim Portable 500GB zawartość opakowania
Bardzo nam się spodobał styl serwisowania sprzętu Seagate, mianowicie gwarancję sprzętu liczymy od daty jego rejestracji na stronie internetowej, a nie zakupu! Ponadto na stronie WWW w każdej chwili możemy dokładnie sprawdzić na podstawie numeru seryjnego urządzenia okres trwania gwarancji.

Wygląd dysku

Obudowa dysku to połączenie szczotkowanego aluminium z lekkim plastikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie waży zaledwie 160 gram, ponadto znacznie lepiej oddaje ciepło niż umieszczone w typowej plastikowej obudowie. Logo producenta zamieszczono tuż przy prawej-dolnej krawędzi. Wszystkie krawędzie są zaokrąglone.

dysk Seagate Slim Portable 500GBZapewne zastanawiacie się co to za paseczek widoczny u górnej krawędzi, otóż w nim „zmieszczono” diodę wskazującą pracę urządzenia. Całość komponuje się naprawdę estetycznie i przypomina bardziej elegancką papierośnicę niż zewnętrzny dysk twardy.

Na spodzie dysku zamieszczono informacje od producenta.  Sam plastik nie jest zbyt szorstki, skutkuje to tym, że dysk z łatwością się ślizga po gładkiej powierzchni. Naszym zdaniem zabrakło doklejanych stópek, które ograniczyłyby swobodne przemieszczanie się dysku, niestety nie jest to odosobniony przypadek wśród urządzeń tego typu.
dysk Seagate Slim Portable 500GB spód

Urządzenie jest również dostępne w kolorze czarnym – aby uzyskać ten efekt wykonano anodyzację aluminium.

Spis treści: Test Seagate Slim Portable 500 GB – stylizacja dysku przenośnego idealna do ultrabooka

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)