Portal komputerowy » dyski SSD » Test Samsung SSD 850 PRO 1TB. Olbrzymia pojemność w parze z pamięciami 3D NAND flash.

Test Samsung SSD 850 PRO 1TB. Olbrzymia pojemność w parze z pamięciami 3D NAND flash.

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 4.5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
4.5/5


 

Zalety+ 10 lat gwarancji!
+ Pamięci V-NAND 3D
+ Wysoka wytrzymałość komórek pamięci
+ system Dynamic Thermal Guard
+ Czas rozpakowywania archwum WinRAR
+ Bardzo dobre rezultaty odczytu 4K
+ Bardzo dobre rezultaty odczytu i zapisu sekwencyjnego

Wady- Cena zakupu dla przeciętnego użytkownika
- Czas kopiowania plików nie zawsze spełniał nasze oczekiwania


Kilka słów o teście

Samsung SSD 850 Pro 1TB to produkt z bardzo wysokiej półki cenowej, wykonany w technologii 3D V-NAND. W założeniu nowy typ pamięci ma być szybszy i trwalszy od konkurencji stosującej pamięci 2D NAND. Sam rzut oka na specyfikację techniczną potwierdza, że deklarowane na papierze przez producenta osiągi robią niemałe wrażenie. Ale to nie wszystko! Samsung na model 850 PRO 1TB udziela nam aż 10-letniej gwarancji, z bardzo wysoko postawionym limitem zapisu danych na poziomie 300 TB, co daje nam… 80 GB dziennie. Raczej nikt z Was dziennie nie przewala takiej ilości danych na swoim SSD.

0
Opublikowano 29 listopada 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Samsung SSD 850 Pro 1TB to produkt z najwyższej półki cenowej, wykonany w technologii 3D V-NAND. W założeniu nowy typ pamięci ma być szybszy i trwalszy od konkurencji stosującej pamięci 2D NAND. Sam rzut oka na specyfikację techniczną potwierdza, że deklarowane na papierze osiągi robią wrażenie. Ale to nie wszystko! Samsung na model 850 PRO 1TB udziela nam aż 10-letniej  gwarancji, z bardzo wysoko postawionym limitem zapisu danych na poziomie 300 TB,  co daje nam… 80 GB dziennie. Raczej nikt z Was dziennie nie wykona takiej ilości zapisu danych na swoim SSD.

Samsung chwali się, że wydajność i trwałość to zasługa nowego typu pamięci NAND, czyli 3D V-NAND. To nadal nowatorskie rozwiązanie. V-NAND 3D jest wykonany w 40-nanometrowym wymiarze technologicznym. Komórki pamięci ustawiane są także pionowo, jedna na drugiej, w 32 warstwach. Całość pozwala na uzyskanie większej pojemności(gęstszego upakowania komórek) i lepszej wydajności niż w przypadku dysków, w których komórki upychane są jedynie w jednej płaszczyźnie. O ile pamięci 3D NAND możemy z pęłną swiadomością uznać za rewolucyjne rozwiązanie, to wspołgrający z nimi kontroler jest rozwiązaniem poprostu zwyczajnym i niczym się niewyróżniającym – 3-rdzeniowy MEX S4LN045X01-80, użyty także w rodzinie Samsung 850 EVO.

samsung ssd 850 pro 1tb

Spis treści: Test Samsung SSD 850 PRO 1TB. Olbrzymia pojemność w parze z pamięciami 3D NAND flash.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)