Portal komputerowy » dyski SSD » Test Samsung SSD 850 PRO 1TB. Olbrzymia pojemność w parze z pamięciami 3D NAND flash. » Strona 3

Test Samsung SSD 850 PRO 1TB. Olbrzymia pojemność w parze z pamięciami 3D NAND flash.

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 4.5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
4.5/5


 

Zalety+ 10 lat gwarancji!
+ Pamięci V-NAND 3D
+ Wysoka wytrzymałość komórek pamięci
+ system Dynamic Thermal Guard
+ Czas rozpakowywania archwum WinRAR
+ Bardzo dobre rezultaty odczytu 4K
+ Bardzo dobre rezultaty odczytu i zapisu sekwencyjnego

Wady- Cena zakupu dla przeciętnego użytkownika
- Czas kopiowania plików nie zawsze spełniał nasze oczekiwania


Kilka słów o teście

Samsung SSD 850 Pro 1TB to produkt z bardzo wysokiej półki cenowej, wykonany w technologii 3D V-NAND. W założeniu nowy typ pamięci ma być szybszy i trwalszy od konkurencji stosującej pamięci 2D NAND. Sam rzut oka na specyfikację techniczną potwierdza, że deklarowane na papierze przez producenta osiągi robią niemałe wrażenie. Ale to nie wszystko! Samsung na model 850 PRO 1TB udziela nam aż 10-letniej gwarancji, z bardzo wysoko postawionym limitem zapisu danych na poziomie 300 TB, co daje nam… 80 GB dziennie. Raczej nikt z Was dziennie nie przewala takiej ilości danych na swoim SSD.

0
Opublikowano 29 listopada 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Samsung SSD 850 PRO 1TB – obudowa i wyposażenie

samsung ssd 850 pro 1tb specyfikacja techniczna dysku

Model trafił do nas w ekologicznym kartonowym pudełku, gdzie oprócz nośnika znalazły się tylko naklejki. Wersja sprzedażowa oczywiście jest znacznie bogatsza. Obu­do­wa dysku Samsung SSD 850 PRO 1TB skła­da się z dwóch części. Górna aluminiowa posiada logo producenta. Spód urządzenia z kolei kryje naklejkę informacyjną, posiadającą wszystkie dane testowe opisywanego SSD. Obudowa Samsunga SSD 850 PRO 1TB charakteryzuje się grubością 7 mm, więc nośnik bez problemu zmieści się praktycznie w każdym notebooku.

dav

samsung 850 pro 1tb spód urządzenia

Płytka drukowana testowanego dysku z obu stron posiada osiem, 128 GB kości pamięci własnej produkcji, wykonanych w 40 nm litografii. Kontroler Samsung MEX S4LN045X01-80 taktowany zegarem 400 MHz, przykrywa prostokątny kawałek taśmy termoprzewodzącej, który przenosi nadmiar wytworzonego ciepła na obudowę.

Samsung SSD 850 Pro płytka PCB - Top Samsung SSD 850 Pro płytka PCB - top2

Spis treści: Test Samsung SSD 850 PRO 1TB. Olbrzymia pojemność w parze z pamięciami 3D NAND flash.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)