Portal komputerowy » dyski SSD » Samsung SSD 830 szybki rzut okiem

Samsung SSD 830 szybki rzut okiem

 

 
Podsumowanie
 

Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
/5


 Kilka słów o teście

Samsung SSD 830 64GB szybki rzut okiem.

1
Opublikowano 19 czerwca 2012 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Samsung SSD 830 64GB szybki rzut okiem.

Dysk zapakowany jest w niewielkie kwadratowe, tekturowe pudełko. Opakowanie jest koloru stalowego. Na froncie opakowania znajdziemy zdjęcie dysku i informację o jego pojemności. Znajdujemy tutaj również informację o modelu i zastosowanym interfejsie SATA III.

Samsung SSD 830 64GB, Samsung, SSD

Samsung SSD 830 64GB

Na spodniej ściance opakowania znajdujemy dane techniczne i informację o 3 letniej gwarancji.

Samsung SSD 830

Samsung SSD 830 opakowanie

Po otwarciu opakowania ukazuje się nam dysk, umieszczony w plastikowej formie.

Samsung SSD 830

Samsung SSD 830

Pod dyskiem znajdziemy „kopertę” z instrukcją obsługi i dołączonym oprogramowaniem. Na jednej z płyt znajduje się program służący do tworzenia kopi zapasowych, popularny Norton Ghost. Na drugiej płycie znajdziemy oprogramowanie Samsunga i elektroniczną wersję instrukcji obsługi. Po wyjęciu tych dodatków znajdziemy jeszcze śrubki montażowe, adapter 2, 5”->3, 5”, przewód SATA i przejściówkę molex-> SATA.

Samsung SSD 830

Samsung SSD 830 zawartość pudełka

Dysk prezentuje się bardzo dobrze. Jakość wykonania jest na najwyższym poziomie. Dysk wykonano ze szczotkowanego aluminium. Góra dysku jest koloru czarnego małym dodatkiem pomarańczowego. Znajdziemy tutaj nazwę producenta i informację o pojemności dysku.

Samsung SSD 830

Samsung SSD 830 po rozpakowaniu

Spód dysku jest również czarny, umieszczono tutaj naklejkę o serii, z której pochodzi i numer seryjny.

Samsung SSD 830 64GB, Samsung, SSD

Samsung SSD 830 spód dysku

Czy dysk działa tak samo dobrze jak się prezentuje? Zapraszam do zapoznania się z wynikami testów. Dysk wykorzystuje interfejs SATA III, co znacząco wypływa na poziom wyników. Po wykorzystaniu takiego interfejsu użytkownik może spodziewać się odczytu wynosi 520 MB/s, a zapisu 160 MB/s. Do budowy dysku wykorzystano 256 MB pamięci sdram2 cache i trzy rdzeniowy sterownik Samsung MCX Wielu z Was zapyta, dlaczego nie wykorzystałem gier do przetestowania Samsunga. Odpowiedź jest bardzo prosta, brak kolekcji gier. Powoli postaram się nadrobić braki, aby w następnych recenzjach ukazały się wyniki z gier.

Spis treści: Samsung SSD 830 szybki rzut okiem

michi93
 


1 komentarz


  1.  
    nicksoft

    Fajnie, że wrzuciłeś wynik z Jaspresso Benchmark. Przydałoby się porównanie jak inne dyski radzą sobie w tym teśćie, bo o dziwo często tradycyjne HDD są w tym teście szybsze…

Dodaj komentarz


(required)