Portal komputerowy » dyski SSD » Test Samsung SSD 850 PRO 1TB. Olbrzymia pojemność w parze z pamięciami 3D NAND flash. » Strona 8

Test Samsung SSD 850 PRO 1TB. Olbrzymia pojemność w parze z pamięciami 3D NAND flash.

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 4.5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
4.5/5


 

Zalety+ 10 lat gwarancji!
+ Pamięci V-NAND 3D
+ Wysoka wytrzymałość komórek pamięci
+ system Dynamic Thermal Guard
+ Czas rozpakowywania archwum WinRAR
+ Bardzo dobre rezultaty odczytu 4K
+ Bardzo dobre rezultaty odczytu i zapisu sekwencyjnego

Wady- Cena zakupu dla przeciętnego użytkownika
- Czas kopiowania plików nie zawsze spełniał nasze oczekiwania


Kilka słów o teście

Samsung SSD 850 Pro 1TB to produkt z bardzo wysokiej półki cenowej, wykonany w technologii 3D V-NAND. W założeniu nowy typ pamięci ma być szybszy i trwalszy od konkurencji stosującej pamięci 2D NAND. Sam rzut oka na specyfikację techniczną potwierdza, że deklarowane na papierze przez producenta osiągi robią niemałe wrażenie. Ale to nie wszystko! Samsung na model 850 PRO 1TB udziela nam aż 10-letniej gwarancji, z bardzo wysoko postawionym limitem zapisu danych na poziomie 300 TB, co daje nam… 80 GB dziennie. Raczej nikt z Was dziennie nie przewala takiej ilości danych na swoim SSD.

0
Opublikowano 29 listopada 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Podsumowanie. Czy warto kupić Samsunga SSD 850 PRO 1TB?

Nowy typ pamięci zastosowany w testowanym dysku SSD sprawdza się bardzo dobrze, ale nie na tyle aby zdeklasować konkurencję. Różnica w stosunku do testowanego niedawno na naszych łamach Plextora M6 PRO 512GB nie jest nadzwyczaj duża, ale Samsung ma to, czego Plextor nam nie daje, czyli  aż 10-letnią gwarancję. Z drugiej strony urządzenie to swoje kosztuje. Swoje, to mało powiedziane, bowiem kwota w granicach 1900 złotych jest iście zawrotna. Nie trzeba być prorokiem aby stwierdzić, że mało kto skusi się na taki wybór. Na szczęście dla tych dużo bardziej oszczędnych użytkowników Samsung przewidział rodzinę dysków 850 EVO, której test ukaże się za jaki czas ma łamach Tweaks.pl.

Pamięci V-NAND jest produkowane przez Samsunga w 40-nanometrowym wymiarze technologicznym to istny majstersztyk technologiczny. Komórki są stosunkowo duże, łatwo programowalne, a 32-warstwowa budowa wciąż pozwala na dużą gęstość upakowania danych.

Mimo ceny i pojemności i takie urządzenie ma wady. W oczy rzucają się słabe wyniki kopiowania plików typu ISO, MKV i JPG. Jednocześne kopiowanie wszystkich plików też powinno przebiegać szybciej. Budżetowy model Crucial MX200 250GB jest tu o ponad 5 sekund szybszy.

Ponadto, dysk został wyposażony w zaawansowany system Dynamic Thermal Guard, który chroni komputer przed przegrzaniem. Dzięki temu temperatura nie przekroczy optymalnych zakresów, co jest niezmiernie ważne przy bezpiecznej pracy i przechowywaniu danych na dysku. Dla części użytkowników może mieć również znaczenie, że dysk SSD ma znacząco mniejszą wagę. Do zalet trzeba też doliczyć wspominaną już odporność mechaniczną.

samsung ssd 850 pro 1tb profil

Innowacja

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Samsung_Logo

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Test Samsung SSD 850 PRO 1TB. Olbrzymia pojemność w parze z pamięciami 3D NAND flash.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)