Portal komputerowy » dyski SSD » Test dysku Transcend SSD370S 128GB. Budżetowiec dla niezbyt wymagających. » Strona 9

Test dysku Transcend SSD370S 128GB. Budżetowiec dla niezbyt wymagających.

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 4
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
4/5


 

Zalety+ obudowa rozmiaru 7 mm,
+ przyzwoite wyniki odczytu i zapisu próbki 4K,
+ przyzwoite wyniki odczytu próbki 512K,
+ bardzo dobre wyniki w odczycie sekwencyjnym,
+ synchroniczne pamięci MLC NAND.

Wady- czasy instalacji gier,
- bardzo słabe wyniki zapisu sekwencyjnego,
- bardzo słabe czasy kopiowania wszelkiego typu plików,
- bardzo słabe wyniki odczytu i zapisu próbki 4K-64Thrd,
- nieco za wysoka cena w stosunku do oferowanej wydajności.


Kilka słów o teście

Transcend SSD370S 128GB – opłacalność / pojemność rzeczywista Opłacalność zakupu dysku SSD względem ceny do oferowanej pojemności. Owy współczynnik jest wartością dosyć niestabilną, tym bardziej jeśli chodzi o rzeczywistą pojemność nośnika. W dłuższym czasie nie do końca się on sprawdza, bowiem ceny tych urządzeń często się zmieniają (a bierzmy też pod uwagę wahania kursów dolara, na […]

0
Opublikowano 27 lutego 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Transcend SSD370S 128GB – opłacalność / pojemność rzeczywista

Opłacalność zakupu dysku SSD względem ceny do oferowanej pojemności. Owy współczynnik jest wartością dosyć niestabilną, tym bardziej jeśli chodzi o rzeczywistą pojemność nośnika. W dłuższym czasie nie do końca się on sprawdza, bowiem ceny tych urządzeń często się zmieniają (a bierzmy też pod uwagę wahania kursów dolara, na którym to opierają się polskie ceny). Dlatego dany model dysku SSD, który dziś jest najbardziej opłacalny, za miesiąc może znaleźć się już w środku stawki. Obliczając tę kategorię, posłużyliśmy się cenami ze sklepu Zadowolenie.pl, aktualnymi na dzień 24.02.2016.

transcend ssd370s 128gb -pojemność rzeczywista

Na wykresach, oprócz rzeczywistej pojemności, podaliśmy też ich wskaźnik opłacalności każdego z testowanych SSD, Na szczycie naszej listy od czasu ostatniego testu nie nastąpiła żadna zmiana. Liderem wciąż pozostaje nośnik stricte budżetowy – Crucial BX100 250GB (ze stosunkiem około 1,42 zł za 1 GB pojemności). Dysk jest bardzo tani, ale nie należy do demonów szybkości. Z kolei nasz model – Transcend SSD370S 128GB po dzisiejszym teście uplasował się w środku stawki. Analizując wyniki wydajności bohatera tego testu do tego za ile możemy go nabyć, to stanowczo twierdzimy, że wskaźnik ten jest na tę chwilę za wysoko ustawiony. Widać to szczególnie dobrze wtedy, kiedy spojrzymy na cenę lidera tego rankingu – Cruciala BX100 250GB. Jedynym wyjściem w tej sytuacji jest obniżka ceny. W innym wypadku, wszyscy świadomi swojego wyboru konsumenci mogą spojrzeć na produkty konkurencji. Na przeciwległym końcu tabeli z kolei mamy najdroższe nośniki SSD (Plextor M6 Pro 256GB), które oferują o wiele wyższą wydajność (plus techniczne bajery typu szyfrowanie AES), dlatego w takich rankingach takie wypasione dyski będą zawsze na dole stawki. Są to produkty dedykowane dla osób o specyficznych, bardzo wysokich wymaganiach i tyle. Na koniec taka ciekawostka. Samsung SSD 850 PRO 1TB jest droższy o całe 400 złotych (1899 vs. 1499 PLN) od swojego tańszego kompana – 850 EVO 1TB, ale nie przekłada się to na odpowiednią do tego różnicę procentową w wydajności między oboma modelami! Dlatego należy poważnie się zastanowić nad sensem dołożenia takiej kwoty do modelu PRO. Naszym zdaniem nie warto dokładać, jeśli patrzymy tylko na cyferki w testach.

cena 1 gb pojemności

Spis treści: Test dysku Transcend SSD370S 128GB. Budżetowiec dla niezbyt wymagających.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)