Portal komputerowy » dyski SSD » Test dysku Transcend SSD370S 128GB. Budżetowiec dla niezbyt wymagających. » Strona 10

Test dysku Transcend SSD370S 128GB. Budżetowiec dla niezbyt wymagających.

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 4
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
4/5


 

Zalety+ obudowa rozmiaru 7 mm,
+ przyzwoite wyniki odczytu i zapisu próbki 4K,
+ przyzwoite wyniki odczytu próbki 512K,
+ bardzo dobre wyniki w odczycie sekwencyjnym,
+ synchroniczne pamięci MLC NAND.

Wady- czasy instalacji gier,
- bardzo słabe wyniki zapisu sekwencyjnego,
- bardzo słabe czasy kopiowania wszelkiego typu plików,
- bardzo słabe wyniki odczytu i zapisu próbki 4K-64Thrd,
- nieco za wysoka cena w stosunku do oferowanej wydajności.


Kilka słów o teście

Transcend SSD370S 128GB – podsumowanie testu Jak widzimy po wynikach, wydajność testowanego dziś dysku nie robi wrażenia. Z reguły nasz model w rankingach wydajności znajduje się w ogonie stawki. Taki jego urok. Wszak to konstrukcja wybitnie budżetowa (do nabycia za około 210-220 złotych), skierowana dla naprawdę mało wymagających użytkowników. Z drugiej strony prezentujący nawet takie […]

0
Opublikowano 27 lutego 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Transcend SSD370S 128GB – podsumowanie testu

Jak widzimy po wynikach, wydajność testowanego dziś dysku nie robi wrażenia. Z reguły nasz model w rankingach wydajności znajduje się w ogonie stawki. Taki jego urok. Wszak to konstrukcja wybitnie budżetowa (do nabycia za około 210-220 złotych), skierowana dla naprawdę mało wymagających użytkowników. Z drugiej strony prezentujący nawet takie „skromne” możliwości dysk SSD będzie wyborem o niebo lepszym od tradycyjnego talerzowca. Komfort pracy w systemie Windows (lub innym), fizyczny czas uruchamiania komputera – te czynniki są zdecydowanie po stronie dysków półprzewodnikowych i żaden, choćby nawet i najszybszy dysk talerzowy im nie dorówna. Transcend SSD370S 128GB taki komfort zapewnia w 100%. Z drugiej strony nie jest też tak, że dzisiejszy bohater nie ma absolutnie żadnych zalet. Ma je oczywiście. Zapis sekwencyjny jest na bardzo wysokim poziomie, to trzeba uczciwie przyznać. Z plusów mamy też całkowicie przyzwoite wyniki dla odczytu i zapisu próbek 4K oraz dla zapisu próbek 512K. W kwestii opłacalności jest natomiast średnio. Patrząc na stosunek cena/wydajność, dochodzimy do wniosku, że urządzenie to powinno być jednak nieco tańsze (o 10-20 złotych) niż jest obecnie(może przez wzgląd na wysoki jak nigdy kurs dolara?). Mamy nadzieję, że producent w przyszłości zdecyduje się na obniżkę ceny, co będzie z korzyścią dla wszystkich.

transcend ssd370s

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

TSlogo

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Test dysku Transcend SSD370S 128GB. Budżetowiec dla niezbyt wymagających.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)