Portal komputerowy » dyski SSD » Test Zotac SSD Premium 240GB. Jak wygląda debiut marki w świecie dysków SSD. » Strona 9

Test Zotac SSD Premium 240GB. Jak wygląda debiut marki w świecie dysków SSD.

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 

Zalety+ Obudowa grubości 7 mm
+ Wyniki odczytu próbek 4K i 4K-64Thrd
+ Wyniki zapisu próbek 512K i 4K-64Thrd
+ Czas kopiowania plików ISO, MKV
+ Cena zakupu skalkulowana na rozsądnym poziomie

Wady- Czasy instalacji gier
- Bardzo słaby zapis próbki 4K
- Słaby odczyt próbki 512K
- Kopiowanie plików MP3


Kilka słów o teście

ZOTAC SSD Premium 240GB – opłacalność / pojemność rzeczywista Opłacalność zakupu dysku SSD względem ceny do oferowanej pojemności. Owy współczynnik jest wartością dosyć niestabilną, tym bardziej jeśli chodzi o rzeczywistą pojemność nośnika. W dłuższym czasie nie do końca się on sprawdza, bowiem ceny tych urządzeń często się zmieniają (a bierzmy też pod uwagę wahania kursów […]

0
Opublikowano 21 lutego 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

ZOTAC SSD Premium 240GB – opłacalność / pojemność rzeczywista

Opłacalność zakupu dysku SSD względem ceny do oferowanej pojemności. Owy współczynnik jest wartością dosyć niestabilną, tym bardziej jeśli chodzi o rzeczywistą pojemność nośnika. W dłuższym czasie nie do końca się on sprawdza, bowiem ceny tych urządzeń często się zmieniają (a bierzmy też pod uwagę wahania kursów dolara, na którym to opierają się polskie ceny). Dlatego dany model dysku SSD, który dziś jest najbardziej opłacalny, za miesiąc może znaleźć się już w środku stawki. Obliczając tę kategorię, posłużyliśmy się cenami ze sklepu Zadowolenie.pl, aktualnymi na dzień 20.11.2015.

ZOTAC SSD 240 - pojemność rzeczywista

Na wykresach, oprócz rzeczywistej pojemności, podaliśmy też ich wskaźnik opłacalności każdego z testowanych SSD, Na szczycie naszej listy od czasu ostatniego testu nastąpiła zmian. Liderem stał się nośnik stricte budżetowy – Crucial BX100 250GB (ze stosunkiem 1,42 zł za 1 GB pojemności). Dysk jest tani, ale tez nie należy do demonów szybkości. Z drugiej strony mamy najdroższe nośniki SSD (Plextor M6 Pro 256GB), które oferują sporo wyższą wydajność (wsparcie do tego szyfrowanie AES), dlatego w takich rankingach inne dyski będą one zawsze na dole stawki. Są to produkty dedykowane dla osób o specyficznych wymaganiach. Na koniec taka ciekawostka. Samsung SSD 850 PRO 1TB jest droższy o całe 400 złotych (1899 vs. 1499 PLN) od swojego tańszego kompana – 850 EVO 1TB, ale nie przekłada się to na odpowiednią do tego różnicę procentową w wydajności między oboma modelami! Dlatego należy poważnie się zastanowić nad sensem dołożenia takiej kwoty do modelu PRO.

ZOTAC SSD 240 - koszt 1 gb

Spis treści: Test Zotac SSD Premium 240GB. Jak wygląda debiut marki w świecie dysków SSD.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)