Portal komputerowy » dyski SSD » Test Zotac SSD Premium 240GB. Jak wygląda debiut marki w świecie dysków SSD. » Strona 10

Test Zotac SSD Premium 240GB. Jak wygląda debiut marki w świecie dysków SSD.

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj:
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 

Zalety+ Obudowa grubości 7 mm
+ Wyniki odczytu próbek 4K i 4K-64Thrd
+ Wyniki zapisu próbek 512K i 4K-64Thrd
+ Czas kopiowania plików ISO, MKV
+ Cena zakupu skalkulowana na rozsądnym poziomie

Wady- Czasy instalacji gier
- Bardzo słaby zapis próbki 4K
- Słaby odczyt próbki 512K
- Kopiowanie plików MP3


Kilka słów o teście

ZOTAC SSD Premium 240GB – podsumowanie testu Debiut kolejnej marki w świecie technologii SSD przebiegł całkiem poprawnie. Testowany dziś dysk przede wszystkim pokazuje swój pazur w różnych testach odczytu. Tutaj jego wyniki są praktycznie najlepsze, albo znalazły się bardzo blisko pierwszego miejsca w tabeli. Za to niewątpliwie duży plus. Z kolei zapis pod różnymi postaciami […]

0
Opublikowano 21 lutego 2016 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

ZOTAC SSD Premium 240GB – podsumowanie testu

Debiut kolejnej marki w świecie technologii SSD przebiegł całkiem poprawnie. Testowany dziś dysk przede wszystkim pokazuje swój pazur w różnych testach odczytu. Tutaj jego wyniki są praktycznie najlepsze, albo znalazły się bardzo blisko pierwszego miejsca w tabeli. Za to niewątpliwie duży plus. Z kolei zapis pod różnymi postaciami (próbka 4K) niekiedy bardzo kuleje. Tutaj typowo budżetowy sprzęt jakim bez wątpienia jest Crucial BX100 250GB okazuje się być produktem szybszym. Ale za chwilę znów mamy solidny odskok od nizin tabeli, bo okazuje się, że w testach próbek 4K-64Thrd, 512K czy zapisu ogólnego, ZOTAC SSD Premium 240GB niemal nie ma sobie równych. Słabo natomiast urządzenie radzi sobie z odczytem plików 512K. Czasy instalacja gier również nie biją rekordów i nie przysparzają zwolenników. W testach praktycznych – podczas kopiowania różnego typu plików, można sumarycznie stwierdzić, że jest dobrze – to słowo pasuje tu najlepiej. ZOTAC SSD Premium 240GB potrafi być najlepszy, choć za chwilę znajduje się niemal w środku stawki, ale nigdy nie ma go na końcu. Tak to już jego specyfika.

zotac_ssd_landing_page_final(2)

Jeśli natomiast chodzi o zakup tego modelu, to cenowo wygląda on przyzwoicie na dzisiejszy dzień. Bezpośrednio po premierze może nie było z tym wskaźnikiem aż tak dobrze, ale z biegiem czasu, cena tego SSD-ka spadła do bardzo akceptowalnego poziomu. Łącząc tym samym dobrą, a nawet bardzo dobrą wydajność z dość niską ceną zakupu, okazuję się że dysk ten jest naprawdę wart polecenia!

cena-wydajność

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

ZOTAC_Logo_png

Serdecznie dziękujemy!

Spis treści: Test Zotac SSD Premium 240GB. Jak wygląda debiut marki w świecie dysków SSD.

Robert Żabiński
 
Redaktor i tester sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Wcześniej sporo widziany w ekipach: PCCentre.pl, PCFoster.pl, a przede wszystkim w PCArena.pl.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)