Portal komputerowy » dyski SSD » WD Black² Dual Drive – test hybrydy SSD i HDD

WD Black² Dual Drive – test hybrydy SSD i HDD

 

 
Podsumowanie
 

Ocena: 5
 
Rodzaj: ,
 
Pojemność:
 
Cena:
 
Producent:
 
Ocena
 
 
 
 
 
5/5


 

Zalety


+jedyne takie rozwiązanie na rynku
+łączy zalety HDD i SSD
+aż 5 lat gwarancji
+szybki HDD i SSD
+cichy

Wady


-cena


Kilka słów o teście

W desktopowych komputerach osobistych miejsca na dyski mamy bardzo dużo, więc dołożenie kolejnego nośnika danych nie stanowi żadnego problemu Co jeśli jednak posiadamy mini-PC lub laptopa, w którym znajduje się tylko jedno miejsce na dysk? Do tej pory mieliśmy cztery wyjścia. Pierwsze: kupujemy HDD, drugie: kupujemy SSD i ograniczamy zapotrzebowanie na miejsce na dysku, trzecie: kupujemy SSHD oraz czwarte wydajemy astronomiczną sumę na dysk 256-512GB SSD. Firma WD postanowiła dać konsumentom jeszcze jedno wyjście – hybrydę 120GB SSD i 1TB HDD w jednym opakowaniu, czyli WD Black² Dual Drive, którego otrzymaliśmy do testów. Zapraszamy!

0
Opublikowano 2 marca 2015 Spis treści:

 
Recenzja
 
 

Od niedawna producenci obrotowych(mechanicznych) dysków twardych starają się przyspieszyć swoje produkty, tak by te wyglądały atrakcyjniej na tle wciąż droższych dysków półprzewodnikowych(SSD). Pierwsze odważyło się Seagate tworząc dysk SSHD. Efekty były raz lepsze, raz gorsze. SSHD to po prostu „zwykły” HDD z dużą ilością cache (4-8GB), w której były przechowywane najczęściej uruchamiane dane. Jednak 8GB to w dzisiejszych czasach trochę mało. Firma Western Digital wpadła na trochę inny pomysł, bowiem postanowiła umieścić HDD i SSD w jednej obudowie. Dzięki temu użytkownik może sobie sam wybrać co chce umieścić na szybkim SSD, a co na wolnym HDD. Warto zauważyć, że całość udało się zamknąć w dysku 2,5″ o profilu.. 9,5mm. Jesteście pod wrażeniem? My tak. Zapraszamy na test.

wdfMobile_Black2

Specyfikacja:

  • Pojemność – 120GB (SSD) + 1TB (HDD)
  • Interfejs – SATA 3
  • Gwarancja – 5 lat
  • Format – 2,5″
  • Cena – ok. 950zł
  • Wymiary:

 

Spis treści: WD Black² Dual Drive – test hybrydy SSD i HDD

Trevor
 
Odwieczny fan elektroniki, motoryzacji i piłki nożnej. Szczególnie zainteresowany smartfonami, tabletami, telewizorami i komponentami PC.


0 komentarzyDodaj komentarz jako pierwszy!


Dodaj komentarz


(required)