0
Opublikowano 23 maja 2020 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Etui wodoszczelne – dlaczego warto je kupić i na co zwrócić uwagę?
 
 

Etui wodoszczelne – dlaczego warto je kupić i na co zwrócić uwagę?


Zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałby świat, gdyby Twój smartfon po wylądowaniu w wodzie był w pełni bezpieczny? Oczywiście coraz więcej producentów stawia na wodoszczelność w swoich produktach. Flagowce zarówno większych brandów, jak Apple, Samsung czy Huawei, ale także nieco mniejszych graczy – posiadają takie zabezpieczenia często już w standardzie. Jednak modele budżetowe oraz nieco starsze niekoniecznie są tak dobrze chronione. Dlatego w takiej sytuacji przyda się etui wodoszczelne, które ochroni nasz smartfon od zalania. A z niektórymi można nawet dać nura i popstrykać zdjęcia pod wodą!

Czym charakteryzuje się wodoodporne etui na telefon? 

Takie etui ma przede wszystkim jedno zadanie – ma chronić nasz telefon przed uszkodzeniem spowodowanym zalaniem czy zatopieniem go. Dlatego takie obudowy chronią każdy milimetr sprzętu. Składa się z kilku elementów, które ochraniają zarówno tył, boki jak i ekran. 

Jednocześnie, co bardzo ważne, smartfon nie traci niczego ze swych funkcjonalności. Po założeniu takiej obudowy nadal możesz wygodnie korzystać ze smartfona, pisać SMS-y, robić zdjęcia czy go ładować. Dobrzy producenci dbają, by ich produkt nie skrzypiał i nie odstawał. Dzięki specjalnej wyściółce wewnętrznej, Twój smartfon jest chroniony przed zadrapaniami czy innymi drobnymi urazami.

Poza nieszczelnością i ochroną przed wodą, dobre etui wodoodporne na telefon, chroni także przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak uderzenia, zarysowania czy upadki. Wybór etui wodszczelnych znajdziesz w sklepie youtab.pl: https://youtab.pl/etui-do-telefonu/etui-wodoodporne/. Chroniony przez taki case smartfon jest bezpieczny i nie narażasz go na tyle niebezpieczeństw, co zwykle. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pokrowca wodoszczelnego?

Przede wszystkim, zwróć uwagę do czego taki case jest dokładnie przeznaczony. Jeśli szukasz tylko chwilowej ochrony, np. w czasie wizyty na basenie, możesz śmiało kupić najprostsze etui, które chroni telefon przed zalaniem czy zachlapaniem. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś od zadań specjalnych, koniecznie upewnij się, że dany produkt pozwala na nurkowanie z telefonem czy dłuższe przebywanie pod wodą na większej głębokości.

Dodatkowo zwróć uwagę na drobne szczegóły, takie jak elementy silikonowe. Pamiętaj, że korzystając z telefonu nad wodą, możesz mieć śliskie ręce. W takiej sytuacji lepiej upewnić się, że obudowa będzie stabilnie leżeć w dłoni i nie wyślizgnie się przez przypadek. 

Komu przyda się etui wodoszczelne?

Etui wodoszczelne przyda się każdemu, kto potrzebuje lepszej ochrony dla swojego telefonu. Dzięki takiej obudowie będziesz mógł ze spokojną głową wyruszyć np. na wakacje nad wodą. Jeśli masz dzieci, to kupno takiego etui to doskonały pomysł. Młodszym użytkownikom smartfonów zdarza się np. zalać telefon sokiem albo upuścić go na podłogę. Zamiast stresować się i krzyczeć na dziecko, można kupić takie etui i być spokojnym! 

Etui wodoszczelne przyda się także sportowcom, szczególnie tym, którzy uprawiają sporty wodne. Dzięki takiej obudowie, będziesz mógł wyruszyć na basen i wziąć ze sobą smartfona, nie obawiając się, że przypadkowa kąpiel skończy się na niego tragicznie. 

Pamiętaj, że takiego etui nie musisz nosić na co dzień. Jest to zdecydowanie akcesorium od zadań specjalnych. Choć niektóre wyglądają topornie – to o ile spełniają swoją funkcję, jest to najważniejsze. W tym przypadku uroda powinna ustąpić miejsca funkcjonalności i niezawodności. Wybierz etui wodoszczelne dla siebie i ciesz się podwyższonym bezpieczeństwem swego smartfona!

Spis treści: Etui wodoszczelne – dlaczego warto je kupić i na co zwrócić uwagę?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.