0
Opublikowano 25 lutego 2020 w Portal komputerowy » Wiadomości » Sprzęt » Laptopy VAIO – poznaj dwa flagowe modele: A12 oraz SX14
 
 

Laptopy VAIO – poznaj dwa flagowe modele: A12 oraz SX14Kiedy w 2014, SONY podało informację, że wycofuje się z produkcji i dystrybucji komputerów, wielu zwolenników marki przyjęło tę wiadomość z nieukrywanym smutkiem. Tym bardziej ucieszył i zaskoczył ich powrót VAIO do Polski w 2019 roku. Choć SONY nie ma już nic wspólnego z produkcją sprzętu, nadal jest jego dystrybutorem. W ofercie sklepu można znaleźć dwie najnowsze propozycje laptopów od VAIO, czyli A12 i SX14. Modele są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Różnią się również parametrami.

VAIO A12 – laptop i tablet w jednym

Dzięki VAIO A12, który jest dostępny w tym sklepie: https://scentre.pl/vaio, nie trzeba już stawać przed dylematem jaki sprzęt wybrać: laptop czy tablet. Wszystko dlatego, że opisywany model świetnie łączy w sobie kompaktowe wymiary tabletu z całym szeregiem funkcjonalności, jakie oferuje pełnowymiarowy laptop. Dzięki magnetycznej stacji dokującej, w kilka sekund można przejść z tabletu na laptop i odwrotnie. Co wyróżnia VAIO A12 na tle innych sprzętów tego rodzaju? Na pewno wydajne podzespoły oraz dotykowy ekran ze wsparciem dla cyfrowego pióra VAIO Digitizer Pen o 4096 poziomach nacisku.

  • Maksymalna wygoda podczas pracy

Praca na 12,5-calowym VAIO A12 to czysta przyjemność. Sprzęt jest bardzo lekki, waży zaledwie 1,115 gramów, z czego 492 gramy przypada na tablet, a 623 gramy na dock. Choć sprzęt waży niewiele, został wykonany z materiałów najwyższej jakości. Model dobrze leży w dłoniach i jest ergonomiczny. Jego rozmiary pozwalają zabrać go ze sobą w podróż w bagażu podręcznym. Na szczególną uwagę zasługuje również żywotność baterii, która wynosi aż 7,5 godziny. To daje możliwość całodniowej pracy poza biurem, bez konieczności szukania gniazdka z prądem.

  • Funkcjonalne rozwiązania

Laptop VAIO został wyposażony w rozwiązania, które nie tylko znacznie ułatwiają codzienne użytkowanie sprzętu, ale też zwiększają bezpieczeństwo umieszczonych na komputerze danych. Dzięki modułowi 4G, przy pomocy laptopa można korzystać z internetu z dowolnego miejsca. Wystarczy zaopatrzyć się w kartę microSIM wybranej sieci komórkowej. To wygodne rozwiązanie, które pozwala surfować po sieci w dowolnym miejscu, bez konieczności szukania Wi-Fi. VAIO maksymalnie dba o bezpieczeństwo danych. Sprzęt jest kompatybilny z Windows Hello, dlatego można go odblokować za pomocą skanera linii papilarnych lub przy użyciu funkcji rozpoznawania twarzy.

  • Najwyższa jakość wykonania

VAIO A12 to sprzęt, który został stworzony z wysokiej jakości materiałów – włókna węglowego i aluminium – z dbałością o najdrobniejsze detale. To powoduje, że urządzenie jest solidne, a do tego ma elegancki wygląd. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie klapki stabilizującej, która podnosi klawiaturę w stronę użytkownika, zwiększając przy tym komfort korzystania z urządzenia, a jednocześnie chroniąc urządzenie przed przechyleniem, gdy ekran jest używany przy większym kacie otwarcia.

VAIO A12 można dostać w dwóch wersjach, które różnią się kilooma parametrami: procesorem (i5/i7), pamięcią RAM (8 GB/16 GB) i pojemnością dysku SSD (256 GB/512 GB).

VAIO SX14 – biznesowy laptop w najlepszym wydaniu

VAIO SX14 to 14-calowy laptop, który doskonale sprawdzi się w biznesie. Model został zaprojektowany w taki sposób, by jak najlepiej radzić sobie z dużym obciążeniem i wielogodzinną pracą na baterii. Dzięki procesorowi (i7 lub i5), zastosowaniu technologii TruePerformance, a także własnej architekturze chłodzenia, komputer jest bardzo wydajny i świetnie radzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi projektami, dając z siebie maksimum możliwości.

  • Możliwość pracy przez wiele godzin

VAIO SX14 ma specjalnie wyprofilowaną klawiaturę, która świetnie sprawdza się nawet podczas kilkugodzinnej, wytężonej pracy. Klawiatura jest pochylona pod odpowiednim kątem, co z pewnością docenią osoby, które często piszą teksty. Dzięki zastosowanej technologii podświetlenia klawiatury, z komputera można z przyjemnością korzystać nawet w złych warunkach oświetleniowych. Ważnym aspektem podczas pracy będzie również żywotność baterii, która wynosi aż 8,5 godziny! To powoduje, że na laptopie można pracować cały dzień poza biurem, bez konieczności poszukiwania gniazdka z prądem.

  • Solidna konstrukcja

Laptop VAIO SX14 został wykonany z włókna węglowego i aluminium, z dbałością o najdrobniejsze detale. To powoduje, że konstrukcja komputera jest solidna, dzięki czemu można liczyć na to, że sprzęt pozostanie niezawodny przez długi czas. Warto przy tym zaznaczyć, że model wygląda bardzo elegancko. Nie bez znaczenia jest waga laptopa, która ma ogromny wpływ na wygodę korzystania z urządzenia. VAIO SX14 waży zaledwie 999 gramów! Ergonomiczny kształt urządzenia sprawia, że komputer idealnie układa się w dłoniach, a korzystanie z niego to przyjemność.

  • Przydatne udogodnienia

W VAIO SX14 umieszczono wszystkie najpotrzebniejsze porty, które znacznie ułatwiają codzienną pracę. Użytkownik może w każdej chwili skorzystać z takich portów jak: SD, HDMI, USB Type-C, USB 3.1, LAN i WLAN, bez konieczności posiadania odpowiednich przejściówek. Laptop posiada moduł 4G, co z kolei sprawia, że po włożeniu do niego karty microSIM odpowiedniego operatora, można korzystać z Internetu z dowolnego miejsca, bez konieczności poszukiwania Wi-Fi.

Laptop VAIO SX14 jest dostępny w dwóch wersjach: z procesorem Intel Core i5, 8 GB RAM i 256 GB SSD oraz Intel Core i7, 16 GB RAM i 512 GB SSD.

Spis treści: Laptopy VAIO – poznaj dwa flagowe modele: A12 oraz SX14

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

makensis
 
Od 2006 roku Redaktor Naczelny oraz Administrator Tweaks.pl Autor dwóch książek o systemach operacyjnych, szeregu publikacji i porad odnośnie użytkowania komputera. Absolwent Wydziału Elektroniki. Z zamiłowania informatyk, pozycjoner i podróżnik.